X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Bramy raju". Jerzy Andrzejewski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:45
"Bramy raju" są rozrachunkiem pisarza z samym sobą i zaangażowaniem w komunizm.
Audio
Bramy raju Jerzy Andrzejewski
"Bramy raju" Jerzy AndrzejewskiFoto: mat. prasowe

Wydana w roku 1960 opowiada o średniowiecznej krucjacie dziecięcej. W roku 1212 kilkadziesiąt tysięcy dzieci, których średnia wieku wynosiła 12 lat, ruszyły do Jerozolimy pod przewodem pastuszka z Cloyes. Przywódca przekonywał, że rozstąpi się przed nimi morze i że sama siła ich czystych serc wyswobodzi Ziemię Świętą z rąk muzułmanów. To miał mu powiedzieć sam Jezus Chrystus. W rzeczywistości dzieci nigdy do Jerozolimy nie dotarły. Część zmarła w drodze, resztę sprzedano jako niewolników. "Bramy raju" to, skomplikowana formalnie, opowieść o początku tej wyprawy. Snuje ją stary zakonnik, który uwierzył w powodzenie tej niezwykłej misji. Jednak w miarę poznawania jej przywódcy oraz jego otoczenia zwątpił w sens krucjaty. Okazało się, że rzekome objawienia zostały wymyślone, a zamiast czystych serc są zazdrość i pożądanie. "Bramy raju" są rozrachunkiem pisarza z samym sobą i zaangażowaniem w komunizm. Andrzejewski pokazuje, jak podejrzane bywają zbiorowe uniesienia. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak