X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Sennik współczesny" Tadeusz Konwicki

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 10:45
Akcja książki umieszczona jest granicy jawy i snu, przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, a nad wszystkim góruje obsesyjnie powracający temat wojennej przeszłości.
Audio
Sennik współczesny Tadeusz Konwicki
"Sennik współczesny" Tadeusz KonwickiFoto: mat. prasowe

Przed napisaniem tej powieści autor miał już na koncie 10 książek, ale to właśnie w "Senniku współczesnym" ujawnił swój niepowtarzalny styl, który uczynił go pisarzem wybitnym. Akcja książki umieszczona jest granicy jawy i snu, przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, a nad wszystkim góruje obsesyjnie powracający temat wojennej przeszłości. Zwłaszcza w kontekście wyroku śmierci, który bohater ma wykonać. "Sennik współczesny" opowiada historię Pawła, który w pierwszych scenach budzi się ze snu po nieudanej próbie samobójczej. Bohater mieszka we wsi pełnej przesiedleńców, ale jest tam obcy, bo pracuje jako robotnik kolejowy. Wydarzenia z teraźniejszości, np. zawiedziona miłość do żony przywódcy sekty, mieszają się z epizodami z przeszłości, takimi jak walka w partyzantce, radziecka okupacja Wileńszczyzny czy powojenna samokrytyka złożona na zebraniu partyjnym. Te motywy wrócą w kolejnych książkach Konwickiego.     

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak