Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" było w małej wsi z wieloma atrakcjami

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 12:42
W środę odwiedziliśmy zamek położony w pobliżu wsi Grodziec na Dolnym Śląsku na Pogórzu Kaczawskim. Podczas II wojny światowej w zamku chowano eksponaty z muzeów we Wrocławiu.
Audio
  • Niewidomy Paweł Urbański (Lato z radiem/Jedynka)
  • Atrakcje Pogórza Kaczawskiego (Lato z radiem/Jedynka)
  • Felieton Rafała Ziemkiewicza o krytyce polskiej mentalności przeczytał Andrzej Mastalerz, 8.08.2018
Zamek Grodziec
Zamek GrodziecFoto: Małgorzata Głogowska/Polskie Radio

 Na tym samym pogórzu znajduje się inna atrakcja turystyczna - wulkany. Najstarszy z nich ma ponad 500 mln lat. Obecnie są już nieczynne.

W cyklu "Jedyny taki ktoś" poznaliśmy historię Pawła Urbańskiego, który stracił wzrok jeszcze jako nastolatek. Wyłączenie jednego zmysłu nie przeszkadza mu w zdobywaniu szczytów. I to dosłownie. Wspiął się na Kilimandżaro i Górę Kościuszki. Był pierwszym niewidomym uczestnikiem MIT Global Entrepreneurship Bootcamp 2016. - Nie ma dla mnie ograniczeń - mówił i dodał, że technologia zastępuje mu wzrok. 

Ponadto w audycji wysłuchaliśmy felietonu Rafała Ziemkiewicza, rozstrzygnęliśmy konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina!, przeczytaliśmy kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony Pająk" i wysłuchaliśmy Strof dla Ciebie w interpretacji Andrzeja Ferenca.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzili: Monika Tarka i Robert Kilen

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Goście: Julia Jankowska (Sudecka Zagroda Edukacyjna), Tomasz Bolik (twórca łuków naturalnych), Paweł Urbański (niewidomy miłośnik wspinaczki górskiej)

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 9.10 -12.00

abi/ag