Lato z Radiem 2018

Krynica-Zdrój słucha Jana Kiepury

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 13:28
W Krynicy-Zdroju trwa 52. Festiwal im. Jana Kiepury. Gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, a także spotkania z artystami - to tylko niektóre z atrakcji.
Audio
  • Jakie atrakcje czekają na nas w Krynicy oraz jej okolicach? )Lato z Radiem 2018/Jedynka)
  • 52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z dziennikarzem Polskiego Radia Wrocław Rafałem Motriukiem (Lato z Radiem 2018/Jedynka)
  • Felieton Piotra Goćka o wakacyjnych porządkach. Czyta Andrzej Mastalerz (Lato z Radiem 2018/Jest jak jest)
Ulica Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Ulica Jana Kiepury w Krynicy-ZdrojuFoto: Polskie Radio

Festiwal należy do najstarszych w Polsce. Główną ideą jego pomysłodawcy Stefana Półchłopka było utrwalenie pamięci o tym wszechstronnym polskim śpiewaku.

- Jan Kiepura pochodził z Sosnowca, a Krynicę wybrał sobie na swoją małą ojczyznę - mówi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, rzeczniczka 52. Festiwal im. Jana Kiepury.

Jak mówi gość Jedynki, festiwal to różne formy muzyczne ponieważ, jeśli przejrzymy życiorys Jana Kiepury, zobaczymy, że był to artysta niezwykle wszechstronny. - Festiwal jest szalenie różnorodny, bardzo bogaty. Tu może zdarzyć się wszystko, co jest związane z pięknym głosem - podkreśla Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. 

W cyklu "Jedyny taki ktoś" spotkaliśmy się z naszym radiowym kolegą, dziennikarzem Polskiego Radia Wrocław Rafałem Motriukiem, którego syn jest dzieckiem autystycznym. Rafał wydaje właśnie książkę na temat autyzmu.

Poza tym w audycji: konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina! a także felieton Piotra Goćka o wakacyjnych porządkach i Strofy dla Ciebie w interpretacji Andrzeja Ferenca.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz (rzeczniczka 52. Festiwal im. Jana Kiepury); Janusz Kieblesz (przewodnik beskidzki)

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh