Teatr Polskiego Radia

"Gate 0" Michała Zdunika. Premiera w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
W najbliższą niedzielę Michał Zdunik, autor i reżyser premierowego słuchowiska "Gate 0" zabierze nas w radiową podróż, która dzieje na bardzo dziwnym lotnisku. Zapraszamy do Trójki, 11 czerwca, jak zwykle tuż po 21.oo. Przed słuchowiskiem rozmowa Barbary Marcinik z autorem oraz Krzysztofem Sielickim - kierownikiem literackim Teatru Polskiego Radia.

Gate 0 to historia pozornie zwykłej, samolotowej podróży - która dzieje się jednak na bardzo dziwnym lotnisku. Powracają głosy tych, co dawno odeszli, przychodzą wspomnienia, brzmią niepokojące, trudne do wyjaśnienia komunikaty od lotniczej obsługi. Jaka to podróż, jaki kierunek i cel drogi? Sen to czy jawa, rzeczywistość czy tylko mgliste, nierealne obrazy?

W dramacie i teatrze szukam przede wszystkim Poezji, niedopowiedzenia, ucieczki od codziennego realizmu. Praca w radiowym teatrze jest idealnym laboratorium do takich poszukiwań: naturalnie każde brzmienie tworzy metaforę, otwiera wyobraźnię i ucieka od dosłowności. Gate 0 - w którym się mieszają czasowe i przestrzenne plany, jest takim właśnie wyzwaniem.

To autonomiczny, dźwiękowy i poetycki świat, który stworzyłem swoim tekstem, reżyserią i muzyką - i do którego serdecznie Państwa zapraszam.

Michał Zdunik: Gate 0

Reżyseria: Michał Zdunik

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Michał Zdunik

Obsada:

Łukasz Borkowski – On

Marta Kurzak – Ona

Wiktor Loga-Skarczewski – Głos/ Radio/ Pracownik lotniska/ Sprzedawca/ Taksówkarz

Katarzyna Dąbrowska – Pracownica lotniska/ Siostra

Jerzy Radziwiłowicz – Starszy Pilot

***

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Zobacz więcej na temat: Polecamy Jerzy Radziwiłowicz