Polskie Radio
Section05
Katarzyna Dąbrowska

"Ildefons. Facet księżycowy" - wyjątkowy muzyczny spektakl w Leśniczówce Pranie

- Jakiś czas temu powstał pomysł, aby dać głos poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, trochę zapomnianej, ale również istotnej i ważnej dla wielu pokoleń. Wszyscy artyści bardzo zaangażowali się w przygotowanie tego koncertu, a dobór współpracowników jest szalenie ważny - mówiła w Dwójce Magdalena Smalara, reżyserka spektaklu muzycznego "Ildefons. Facet księżycowy".
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Ildefons Gałczyński Dwójka Paweł Siwek Katarzyna Dąbrowska Kacper Kuszewski Anna Gajewska

Festiwal "Dwa Teatry". – Miło usłyszeć, że słuchowisko jest potrzebne – mówi Katarzyna Dąbrowska

Zamość już po raz trzeci stał się stolicą polskiej sztuki teatralnej: w poniedziałek wieczorem poznaliśmy zwycięzców. Tymczasem, jeszcze zanim poznaliśmy laureatów, Paweł Turski rozmawiał z aktorką Katarzyną Dąbrowską i reżyserem Jarosławem Tumidajskim.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Katarzyna Dąbrowska Jarosław Tumidajski Paweł Turski Radosław Nałęcz Trójka

Katarzyna Dąbrowska i Emilia Karolina Sitarz - śpiew przy akompaniamencie fortepianu [ZOBACZ WIDEO]

Gospodyniami ostatniej "Miejscówki z Dwójką" były wokalistka Katarzyna Dąbrowska i pianistka Emilia Karolina Sitarz. Transmisja koncertu zatytułowanego "Piosenki polskie" odbyła się w sobotę (17.06) od godz. 19.00 na naszej antenie oraz - w wersji wideo - w internecie. Przeżyjmy to jeszcze raz! 
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką śpiew fortepian Katarzyna Dąbrowska koncert pr poleca

Emilia Karolina Sitarz: to będzie "Miejscówka z Dwójką" pełna wolności interpretacji

- Jestem w momencie, kiedy interesuje mnie moje własne podejście do utworu. Swobodnie traktuję dźwięk instrumentu, uwielbiam rozstrojone pianina, fortepiany preparowane. Długo szukałam osoby, która mogłaby wykonać te utwory. Katarzyna Dąbrowska z aktorskim luzem je zinterpretowała - mówiła w Dwójce pianistka Emilia Karolina Sitarz. 
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Dwójka Jakub Jamrozek fortepian Katarzyna Dąbrowska

Teatr Polskiego Radia. "To tu możliwe są cudowne spotkania"

Aktorka Katarzyna Dąbrowska i reżyser teatralny Jarosław Tumidajski to nie tylko artystyczne małżeństwo, ale także przyjaciele Polskiego Radia. Szczególnie Teatru Polskiego Radia. - To największy teatr w Polsce, który na pewno dociera do największej ilości ludzi. Dla mnie zawsze to jest magiczne miejsce - mówi Katarzyna Dąbrowska.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Dąbrowska Teatr Polskiego Radia Martyna Podolska Jarosław Tumidajski

Jarosław Tumidajski: w Teatrze Polskiego Radia spotykamy się z obsadami marzeń

- Dla ludzi, którzy pracują w teatrze radiowym, to jest wyjątkowe, żeby mieć zwrot od słuchacza. Przy okazji tego święta możemy się spotkać i usłyszeć państwa opinie - mówiła aktorka Katarzyna Dąbrowska, gość plenerowego studia Dwójki podczas XXI Festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2022 Katarzyna Dąbrowska Teatr Polskiego Radia Zamość aktorzy słuchowisko Paweł Siwek

Tamara Duda "Córeczka"

Powieść "Córeczka" jest hołdem złożonym bezimiennym bohaterom wojny na wschodzie Ukrainy. W Dwójce od 25 do 29 kwietnia prezentujemy fragmenty książki Tamary Dudy w przekładnie Marcina Gaczkowskiego i interpretacji Katarzyny Dąbrowskiej. Autorka jest ukraińską dziennikarką i tłumaczką. W latach 2014–2016 pracowała jako wolontariuszka w strefie działań wojennych na wschodzie Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  literatura książki Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Dąbrowska o spektaklu "Kuchnia Caroline"

Warszawski Teatr Współczesny 23 stycznia na swojej stronie internetowej zaprezentuje premierę online przedstawienia "Kuchnia Caroline" według sztuki Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. - To jest bardzo atrakcyjna konwencja dla widzów, ale też wyzwanie dla aktorów, ponieważ tragifarsa wymaga od nas w pełni palety barw aktorskich - mówi w radiowej Jedynce Katarzyna Dąbrowska wcielająca się w postać Sally Mackie. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Katarzyna Dąbrowska aktorstwo Teatr Polskiego Radia

"Hymn" dla niepełnosprawnych dzieci. Dąbrowska: zostałam ambasadorką fundacji

13 znanych artystów zaśpiewało "Hymn Fundacji Przemek Dzieciom", którego celem jest zebranie środków na opłacenie rehabilitacji niepełnosprawnych podopiecznych. - Kiedy w trakcie pandemii Przemek Szaliński zapytał, czy wezmę udział w teledysku, powiedziałam, że może na mnie liczyć - mówi Katarzyna Dąbrowska, popularna aktorka i piosenkarka.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Dąbrowska Muzyczna Jedynka niepełnosprawni Maria Szabłowska