Polskie Radio
Section05
Łukasz Borkowski

"Ba!". Konstanty Ildefons Gałczyński w monodramie Łukasza Borkowskiego

Konstanty Ildefons Gałczyński będzie bohaterem kameralnego monodramu, który w środę 10 kwietnia zostanie wystawiony w środku Puszczy Piskiej, w Praniu na Mazurach. Wystąpi Łukasz Borkowski, aktor, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, a całość została przygotowana na podstawie poematu Wojciecha Kassa "Ba!". 
Zobacz więcej na temat:  monodram Konstanty Ildefons Gałczyński Martyna Podolska Leśniczówka Pranie

Łukasz Borkowski: do egzaminów wstępnych przygotowywałem się sam

W audycji "Trzy gramy Redbada" wraz z Łukaszem Borkowskim próbowaliśmy rozłożyć aktorstwo na czynniki pierwsze. Jaką drogę trzeba przejść, by zostać aktorem? Co było dla niego impulsem, by zdawać do akademii teatralnej? Czy studia na uczelni są trudne? Jak wyglądają i czy likwidacja fuksówek była w ogóle dobrym pomysłem?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paweł Turski aktorzy aktor aktorstwo FILM TEATR zawód

"Zakryte" - premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Jest to historia miłosna. Pełna żalu, bólu, przemocy fizycznej i psychicznej oraz braku wzajemnego zrozumienia opowieść o dwójce utalentowanych artystów. Głównymi bohaterami są Ruth i Henryk. Ruth jest młodą, wchodzącą w życie aktorką, a Henryk dojrzałym mężczyzną o bogatej przeszłości, reżyserem o międzynarodowej sławie. Zapraszamy do Programu 1 na premierowe słuchowisko Doroty Landowskiej pt. "Zakryte", w reżyserii autorki.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Mariusz Bonaszewski Teatr Polskiego Radia Andrzej Brzoska