X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Nagrody na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 22:00
Jakie wnioski płyną z tej szczególnej z wielu powodów edycji festiwalu? Jakie były wybory jurorów, kryteria, którymi posługiwali się, ogłaszając werdykty?
Audio
  • Podsumowanie Festiwalu Dwa Teatry 2018 (Klub Trójki)
Laureaci nagród Festiwalu Dwa Teatry 2018
Laureaci nagród Festiwalu Dwa Teatry 2018Foto: Jurek Bartkowski

18. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej zakończył się po czterech wietrznych dniach 2 lipca Galą Nagród. Wręczono ich kilkanaście w obu teatralnych konkursach (także m.in. w konkursie słuchowisk dla dzieci i w plebiscytach publiczności).


Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka, Laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry"  Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka, laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry

Laureatów mieli już okazję poznać zarówno widzowie telewizyjni, jak i słuchacze radiowi. Programy TVP i PR relacjonowały na bieżąco to, co działo się na festiwalu. Dziennikarze do momentu, w którym decyzje jurorów nie zostały ogłoszone, nie kontaktowali się z jurorami z powodów oczywistych. W "Klubie Trójki" w dwa dni po festiwalu zdecydowaliśmy się na rozmowę z jurorami, choć nie jest ona z zasady łatwa, gdyż juror powinien ograniczyć się do komentarza wyłącznie dotyczącego efektów wyboru laureatów. Czy w takiej sytuacji możliwa jest dyskusja? 


Przygotowania do słuchowiska "Ordonka": Piotr Bajtlik, Dariusz Błaszczyk, Wiktoria Gorodeckaja.  Słuchowisko zdobyło Grand Prix 18. Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie


Przygotowania do słuchowiska "Ordonka": Piotr Bajtlik, Dariusz Błaszczyk, Wiktoria Gorodeckaja. Słuchowisko zdobyło Grand Prix 18. Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie

"Klub Trójki" nie jest audycją informacyjną, lecz publicystyczną. Nie jest łatwo także spotkać się w tym czasie z uczestnikami festiwalu. Spróbowaliśmy jednak zaprosić przewodniczących dwóch zespołów jury. Piotr Müldner-Nieckowski przyjął nasze zaproszenie do studia Trójki. Waldemar Krzystek nie mógł być naszym gościem z powodu swoich zajęć, zgodził się wszak na krótką rozmowę podczas bankietu po gali. Gościem audycji był także Włodek Pawlik – jazzman, kompozytor, laureat Grammy za płytę "Night in Calisia" (2014). Jaki obraz obu teatrów "przywozimy" z Sopotu? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu audycji. 

>>>Pełna lista laureatów 18. Festiwalu Dwa Teatry <<<

Nadal liczymy na spełnienie postulatu formułowanego w gronie twórców (szczególnie teatru radiowego), dotyczącego pojawienia się krytyki słuchowisk i spektakli teatralnych. To krytycy powinni zabierać głos i uczestniczyć w "debacie publicznej" towarzyszącej obu teatrom; krytycy reprezentujący różne media, towarzyszący, niezaangażowani we współtworzenie zdarzeń festiwalowych.

Polskie Radio Literatura Polskie Radio Literatura

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Goście: Piotr Müldner-Nieckowski (pisarz, lekarz, językoznawca, wydawca), Włodek Pawlik (muzyk)
Data emisji:
4.07.2018
Godzina emisji: 21.08