X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Adam Mickiewicz "Romantyczność"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 10:00
Drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia o godz. 21.00 zapraszamy do radiowej Jedynki na  poetyckie słuchowisko z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza " Romantyczność" w reżyserii Janusza Kukuły.
Audio

220 lat temu urodził się Adam Mickiewicz. W moim głębokim przekonaniu największy poeta świata. Teatr Polskiego Radia nie może nie zauważyć tej rocznicy. W naszych archiwach mamy "dzieła wszystkie" Poety, nagrywane przez wiele pokoleń polskich aktorów.

Wybór, który pragniemy Państwu przedstawić jest próbą spojrzenia na tę genialną poezję z perspektywy przemijania i wspomnień. Dojrzali, wspaniali aktorzy mówią słowa, które już wiedzą, że życie weryfikuje i zmienia wszystkie porywy młodości, poza miłością.

 


Adam Mickiewcz "Romantyczność"

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła 

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Piotr Salaber  

 

Obsada:

Krzysztof Gosztyła, Andrzej Ferenc, Andrzej Mastalerz, Mariusz Bonaszewski,