X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Utwory Romana Kołakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 10:00
W sobotę 27 kwietnia w Studiu im. Władysława Szpilmana odbędzie się kolejny, tym razem bardzo wyjątkowy koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Bohaterem muzycznego wieczoru będzie Roman Kołakowski – zmarły na początku br. kompozytor, poeta, piosenkarz, gitarzysta oraz tłumacz, reżyser teatralny i estradowy, autor widowisk plenerowych. Początek wydarzenia pt. „Przypowieść błękitna” o godz. 21.05. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.
Roman Kołakowski
Roman Kołakowski Foto: Polskie Radio

W trakcie koncertu poświęconemu pamięci Romana Kołakowskiego wystąpią wokaliści i śpiewający aktorzy, w tym studenci lub absolwenci szkół muzycznych i aktorskich: Agata Klimczak-Kołakowska (żona artysty), Agata Grześkiewicz, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski i Marcin Kątny.

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser) wybrali repertuar złożony z najważniejszych kompozycji Romana Kołakowskiego (1957-2019) – m.in. kompozytora, tekściarza, wokalisty i wieloletniego dyrektora artystycznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej (1996-2005).

Roman Kołakowski ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 70. od wykonywania m.in. własnych utworów do tekstów uznanych poetów. Jego debiutancki album pt. „Przypowieść błękitna” ukazał w 1985 roku. W sumie wydał 9 autorskich płyt, ale tłumaczył – również dla innych wykonawców – teksty Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy. Bertolda Brechta, Toma Waitsa, Stinga czy Nicka Cave’a. Napisał „Filozofię dramatu” dla zespołu VooVoo i Trebuniów Tutków czy „Pejzaż mój kochany” dla Kazika.

Całość programu poświęconego artystycznemu dorobkowi bohatera wieczoru zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers.

Początek koncertu w sobotę 27 kwietnia o godz. 21.05. Prowadzenie – Paweł Sztompke. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.