X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Kropla deszczu w ciemnym oceanie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 08:00
12 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Kropla deszczu w ciemnym oceanie" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Kadr z nagrania słuchowiska Kropla deszczu w ciemnym oceanie
Kadr z nagrania słuchowiska Kropla deszczu w ciemnym oceanie Foto: Marta Rebzda

Raz na jakiś czas zdarza się miłość, która zdaje się nie mieć początku ani końca. Jest  ponad czasem. Trwa mimo przeciwności losu. Taka jest właśnie opowieść o Hannie i Jerzym. Rozpoczyna się gdzieś w okresie wojny, by znaleźć swoją kulminację, spełnienie, sześćdziesiąt lat później. To wtedy odkrywają siebie na nowo. W innych okolicznościach, w innym czasie, który jest dla nich niestety coraz mniej łaskawy. Hanna powoli traci pamięć. Gubi się. „Jestem jak kropla deszczu w ciemnym oceanie” – mówi o sobie. Za namową syna Hanny postanawiają kupić kampera i wybrać się w ostatnią podróż. Później jest już tylko dom seniora, w którym Jerzy towarzyszy Hannie do ostatniej chwili.


Marta Rebzda "Kropla deszczu w ciemnym oceanie"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik


Obsada:

Ewa Wiśniewska, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Mateusz Rusin, Katarzyna Dąbrowska, Paulina Holtz, Piotr Grabowski, Leon Charewicz, Zdzisław Wardejn oraz Jerzy R. Nowicki