Teatr Polskiego Radia

Marzycielka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 08:00
20 września o godzinie 18:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na kolejne słuchowisko dla dzieci z cyklu "Dzieci bliżej historii" pt. "Marzycielka" autorstwa Anny Skuratowicz.
Kadr z nagrania słuchowiska Marzycielka
Kadr z nagrania słuchowiska "Marzycielka"Foto: Anna Skuratowicz

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Teatru Polskiego Radia z cyklu "Dzieci bliżej historii", którego bohaterką jest Maria Skłodowska - Curie.

Renka ma jedenaście lat, dwóch braci i psa Bulgota.  Bardzo lubi jeździć na rowerze i z zapałem wykonuje eksperymenty chemiczne. Jest bardzo wrażliwa, ale trochę nieśmiała i brak jej wiary we własne siły. Pewnego ranka, w tajemniczych okolicznościach, pojawia się w jej domu Maria Skłodowska-Curie. Dziewczynka spędza w towarzystwie słynnej noblistki kilka, pełnych przygód, dni dzięki którym nie tylko dowiaduje się wiele o życiu uczonej, ale również nabiera pewności siebie.

Na słuchowisko zapraszamy w niedzielę 20 września do Pierwszego Programu Polskiego Radia o godzinie 18.00.


***

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska. 

- W cyklu "Dzieci bliżej historii" podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

***

Anna Skuratowicz "Marzycielka"

Reżyseria: Anna Skuratowicz

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Anna Skuratowicz

Obsada:

Katarzyna Herman, Antonina Żbikowska, Joanna Pach – Żbikowska, Paweł Szymański, Adam Biedrzycki, Łukasz Lewandowski, Załęcka Agata, Krystian Modzelewski,

 

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową.