Teatr Polskiego Radia

Zabierzesz to ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
27 września o godzinie 20:00 zapraszamy do radiowej Trójki na premierowe słuchowisko pt. "Zabierzesz to ze sobą" autorstwa i reżyserii Piotra Skotnickiego.
Kadr z nagrania słuchowiska Zabierzesz to ze sobą
Kadr z nagrania słuchowiska "Zabierzesz to ze sobą"Foto: P. Skotnicki

Słuchowiskiem „Zabierzesz to ze sobą” Piotr Skotnicki  debiutuje w Teatrze Polskiego Radia w roli reżysera oraz kompozytora.

I tak, jedna z bohaterek  (reżyserka radiowa) pragnie zrealizować słuchowisko osnute na kanwie dziejów jej własnej rodziny. Jednak w trakcie prób zaczynają targać nią wątpliwości. Czy aby na pewno powinna ujawniać skrywane przez lata tajemnice?  Zwątpienie narasta tym bardziej, że do głównej roli zaangażowała niczego nieświadomą córkę.

Czy owo słuchowisko ostatecznie powstanie? Czy prawda wyzwoli jego twórców? Tego dowiecie się państwo z radiowej anteny. Zapraszamy do wysłuchania dyplomowego słuchowiska Piotra Skotnickiego, absolwenta pierwszego w Polsce kursu reżyserii radiowej organizowanego przez Szkołę Wajdy i Teatr Polskiego Radia.

 

Piotr Skotnicki "Zabierzesz to ze sobą"

Reżyseria: Piotr Skotnicki  

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Piotr Skotnicki

Obsada:

Angelika Kurowska, Henryk Talar, Dorota Landowska, Marek Barbasiewicz, Remigiusz Jankowski, Monika Obara, Paweł Paprocki oraz Piotr Skotnicki, Maciej Kubera, Maria Górna, Anna Szamotuła, Krzysztof Antkowiak, Juliusz Dzienkiewicz

Wykonanie muzyki:

Paulina Synoradzka - śpiew, altówka

Piotr Skotnicki - fortepian, instrumenty klawiszowe, programowanie

Na słuchowisko "Zabierzesz to ze sobą" zapraszamy w niedzielę (27.09) tuż po godz. 20.00 do radiowej Trójki.