Teatr Polskiego Radia

Pozwól, że Ci opowiem

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 08:00
W najbliższą niedzielę 9 stycznia  zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe  słuchowisko Marty Rebzdy pt."Pozwól, że Ci opowiem" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Jadwiga Jankowska - Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak
Jadwiga Jankowska - Cieślak, Ewa Konstancja BułhakFoto: W. Kusiński

„Mam troje dzieci: Zosia, 18 lat, Hela 16 lat, Franek 13 … i jest jeszcze jedno. Nieplanowane. Niewyczekiwane. I zupełnie niechciane. Ma na imię Elżbieta, a właściwie jest Elą. Niepewnie stawia kroki i nosi pieluchę. Ma 74 lata. Jest moją mamą”. Tak zaczyna się bardzo osobiste słuchowisko Marty Rebzdy pt. „Pozwól, że ci opowiem”. Autorka opowiada o kolejnych etapach choroby Alzheimera swojej mamy: o zanikaniu umiejętności odnajdowania się w czasie i przestrzeni, rozpoznawania twarzy, pojmowania sytuacji. O postępującej atrofii całych obszarów mózgu. O świadomości własnego „ja”, która staje się coraz bardziej mglista. Gdy mama nie potrafi przypomnieć sobie, jak poznała swojego męża, autorka postanawia opowiedzieć swojej mamie jej własną historię. Z nadzieją, że ta opowieść przywróci jej matce samą siebie, chociaż na chwilę…chociaż na czas trwania ten opowieści. „Pozwól, że ci opowiem” – mówi do matki.

   

Marta Rebzda "Pozwól, że Ci opowiem"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska 

Inspicjent: Teresa Skoczylas

Obsada:

Jadwiga Jankowska - Cieślak, Ewa Konstancja   Bułhak,  Maria Kłusek, Emilia Krakowska, Julia Szydłowska, Ewa Kania, Aleksandra Justa, Martyna Kowalik,  Maria Pakulnis, Kamil Kula, Marek Barbasiewicz

 

Na słuchowisko "Pozwól, że Ci opowiem" zapraszamy w niedzielę (09.01) tuż po godz. 21.00.