Teatr Polskiego Radia

Błogosławieni franciszkanie w słuchowisku Wojciecha Markiewicza

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 17:10
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Wniebowstępowanie, albo Małe listy wielkich męczenników" Wojciecha Markiewicza o dwóch polskich franciszkańskich misjonarzach, którzy zginęli w 1991 roku w andyjskiej wiosce Pariacoto z rąk bojówkarzy terrorystycznego ugrupowania Świetlisty Szlak. Przepiękną muzykę do słuchowiska skomponował Maciej Kubera.
Audio
  • Zapowiedź słuchowiska "Wniebowstępowanie, albo Małe listy wielkich męczenników.
Andrzej Mastalerz. Aktor związany z Teatrem Polskiego Radia zagra jedną z głównych ról także w  słuchowisku Diabelski młyn
Andrzej Mastalerz. Aktor związany z Teatrem Polskiego Radia zagra jedną z głównych ról także w słuchowisku "Diabelski młyn"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autor i reżyser:
Wojciech Markiewicz

Realizator i kompozytor:
Maciej Kubera

Obsada:
Marcin Przybylski (Zbigniew Strzałkowski), Andrzej Mastalerz (Michał Tomaszek), Lidia Bogaczówna (Kobieta / partie wokalne), Leon Charewicz (Mężczyzna)

5 grudnia na stadionie w mieście Chimbote w zachodnim Peru, ojciec Zbigniew Strzałkowski i ojciec Michał Tomaszek, wraz z włoskim księdzem Alessandro Dordi, zostaną beatyfikowani na mocy dekretu uznającego ich męczeństwo, który na początku 2015 roku zatwierdził papież Franciszek.

Wojciech Markiewicz historię i święte przymioty współczesnych męczenników rekonstruuje na podstawie listów, jakie wysyłają do rodziny. Tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w 1991 roku, podkreśla znakomita muzyka Macieja Kubery, skomponowana specjalnie na potrzeby tego słuchowiska.