X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

Audycje | LUMEN - światło wiary i kultury

O audycji

Lumen to audycja poświęcona aktualnym zjawiskom kulturalnym. Inspiracją podejmowanych w programie tematów są ciekawe sesje i sympozja naukowe, premiery teatralne i filmowe, wystawy, nowości wydawnicze z zakresu historii Kościoła, teologii i filozofii. Szczególnie interesują nas zagadnienia na styku wiary i kultury. Autorem rozmów jest Jan Pniewski.

Co tydzień w radiowej „Dwójce”, niedzielne poranki, godz. 7.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Lumen
Section05

Nowe stare błędy

„Nowe stare błędy” to  płomienna i retorycznie błyskotliwa polemika z naczelnymi ideami współczesnego świata. Autorem książki jest abp Fulton Sheen słynny amerykański kaznodzieja i ewangelizator, którego beatyfikacja, planowana na grudzień ub.r. została w ostatniej chwili odwołana. Gościem audycji jest ks. prof. Robert Skrzypczak.
play_arrow

czytaj więcej

Spektakl „Negocjator”

8 lutego przypada 25 rocznica śmierci o. Józefa Innocentego Marii  Bocheńskiego OP. Z tej okazji Teatr Telewizji przygotował spektakl „Negocjator”, który przybliża postać wybitnego dominikanina. Gośćmi audycji będą współscenarzysta Jan Parys, odtwórca głównej roli Sławomir Orzechowski oraz historyk dr Robert Zadura.
play_arrow

czytaj więcej

Spowiedź, psychoterapia, kierownictwo duchowe...

We współczesnym świecie coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologów i psychoterapeutów. Niektórzy mówią, że w społeczeństwie odchodzącym od religii pełnią oni rolę, jaką niegdyś pełnili spowiednicy i kierownicy duchowi. Temat zasadniczych różnic między nimi stał się przedmiotem spotkania „Spowiedź, psychoterapia, kierownictwo duchowe - co łączy, co dzieli”, które  zorganizowano w ramach inicjatywy „Duchowość dla Warszawy”. Gościem audycji będzie uczestnik spotkania o. Piotr Kropisz SJ
play_arrow

czytaj więcej

Lubię jak na mnie patrzysz

Mistyka codzienności to już dość wytarte hasło, często ocierające się o banał. Być może żadne inne słowo nie robi tyle zamieszania, ile „mistyka”. Jest w nim zawarta cała tęsknota, szczere pragnienia bliższego przebywania z Bogiem, ale także potrzeba bycia wyjątkowym. Rozmowa z o. Andrzejem Zającem - dyrektorem franciszkańskiego wydawnictwa Bratni Zew - autorem książki "Lubię jak na mnie patrzysz".  
play_arrow

czytaj więcej

Nauka i Teologia

Ks. prof. Michał Heller w książce "Nauka i Teologia" kreśli program i zadania, jakie stają przed projektowaną przez niego teologią nauki. Gościem audycji jest ks. prof. Jacek Grzybowski.
play_arrow

czytaj więcej

Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej

Rozmowa o ks. Jerzym Popiełuszce z ks. prof. Janem Sochoniom autorem książki „Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej”.
play_arrow

czytaj więcej

Kobieta w Watykanie

Magdalena Wolińska-Riedi autorka książki „Kobieta w Watykanie" od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej w Watykanie i Rzymie. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżową Bramą. Jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała przez kilkanaście lat w Watykanie, będąc żoną gwardzisty szwajcarskiego. Opowie o kulisach powstawania książki i o swoich latach spędzonych za Spiżową Bramą.
play_arrow

czytaj więcej

Powroty do Krzemieńca

play_arrow

czytaj więcej

Powroty do Krzemieńca

"Krzemieniec, dla rozrzuconych po świecie jego dzieci - to miasto wielkiej tęsknoty, dla przyjeżdżających tutaj - magiczne…" - czytamy we wstępie do książki pt. "Powroty do Krzemieńca". Jej autor - Mariusz Olbromski - pisarz, poeta i muzealnik opowie w audycji o swoich pasjach.
play_arrow

czytaj więcej

Etyka neoliberalizmu

„Etyka neoliberalizmu” autorstwa Mateusza Kucza odsłania etykę i wartości, stojące za neoliberalną teorią społeczną i ekonomiczną.
play_arrow

czytaj więcej

W obronie rozumu politycznego

Joseph Ratzinger/Benedykt XVI to jeden z największych współczesnych teologów. Jednym z problemów, które go szczególnie interesowały na przestrzeni lat jest kwestia roli religii i Kościoła w procesie politycznym. Jego zdaniem religia nie powinna bezpośrednio uczestniczyć w polityce - jej zadaniem jest troska o etyczny wymiar rozumu politycznego. Gościem audycji będzie ks. prof. Janusz Węgrzecki autor książki "W obronie rozumu politycznego. Myśl Josepha Ratzingera/Benedykta XVI".
play_arrow

czytaj więcej

Porzucone sutanny

Dlaczego księża odchodzą z kapłaństwa? Rozmowa z ks. Grzegorzem Michalczykiem wokół książki "Porzucone sutanny" ks. Piotra Dzedzeja.
play_arrow

czytaj więcej

Section21