Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Kolejny etap Synodu o synodalności

W Kościele trwa kolejny etap Synodu o synodalności, a cały proces dyskusji w skali świata będzie realizowany także w roku 2023. Nie milkną także debaty podsumowujące ankiety synodalne - nie tylko w diecezjach, ale i poszczególnych wspólnotach. Co wynika z dotychczasowych prac synodu i jakie należy wyciągnąć wnioski? Na rozmowę o synodzie zaprasza Przemysław Goławski.
play_arrow

czytaj więcej

Rocznica śmierci Wandy Malczewskiej

Dziś (25 IX) obchodzimy rocznicę śmierci Wandy Malczewskiej – mistyczki, Sługi Bożej, której toczy się proces beatyfikacyjny. Pochodziła z rodu Malczewskich, do którego należy poeta Antoni Malczewski oraz jej bratanek, malarz Jacek Malczewski.
play_arrow

czytaj więcej

Mężczyźni u Maryi

Rozmowa o ogólnopolskiej pielgrzymce mężczyzn na Jasną Górę "Mężczyźni u Maryi. Oblężenie na Jasnej Górze". W tym roku jej hasłem będzie cytat z Ewangelii św. Jana: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Spotkanie na Jasnej Górze 24 września poprzedzi tydzień warsztatów online. Wydarzenie odbędzie się po raz szósty.​

czytaj więcej

Dzień Modlitwy o Pokój

Europejski Dzień Modlitwy o Pokój odbędzie się 14 września –  w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, „szczególnie drogie wspólnotom chrześcijańskim obrządku wschodniego” - zapowiedział przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) abp Gintaras Grušas z Litwy.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

W najbliższej audycji porozmawiamy o tegorocznych obchodach Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia, który przeżywany jest z inicjatywy papieża Franciszka. Powiemy o projektach Caritas Laudato Si.
play_arrow

czytaj więcej

Młode wdowy

Straciły mężów w młodym wieku, kiedy ich wspólne życie dopiero się zaczynało. Dla wielu kobiet oznacza to katastrofę. Jest tęsknota, ból, ale i zagubienie. W posadach drży to, co udało się zbudować wspólnie, chwieje się też poczucie sensu własnego trwania, budowane na poczuciu przynależności i spełnienia.
play_arrow

czytaj więcej

Pielgrzymkowy szczyt

Rozmowa podsumowująca pierwszy sierpniowy szczyt pielgrzymkowy i uroczystości odpustowe 15 sierpnia - Wniebowzięcia NMP, w oczekiwaniu na kolejne pielgrzymki zmierzające na święto Matki Bożej Częstochowskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie abp Henryka Hosera

13 VIII obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci Abp Henryka Hosera.  Był pallotynem, misjonarzem, lekarzem, od maja 2008 r. do grudnia 2017 r. był biskupem warszawsko-praskim. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza pomocniczego w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponad 20 lat spędził na misjach w Rwandzie i Zairze. Od 2008 roku abp Hoser przewodził pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych.
play_arrow

czytaj więcej

Męczennicy z Pariacoto

Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski – franciszkanie zamordowani w peruwiańskim Pariacoto 9 sierpnia 1991 r. byli młodymi ludźmi, którzy z entuzjazmem pracowali na misjach. Kochali ludzi, do których zostali posłani i chcieli być blisko ich spraw i trosk. Gdyby żyli dziś, prawdopodobnie korzystali by z wszelkich zdobyczy techniki, aby móc jeszcze lepiej dotrzeć z Ewangelią o Jezusie Chrystusie do ludzi.
play_arrow

czytaj więcej

Section21