X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Wielkie rody Polski - Ledóchowscy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 10:00
W wakacyjnym cyklu opowieści o polskich rodach arystokratycznych, ziemiańskich, inteligenckich, które zasłużyły się pro publico bonom, tym razem opowiemy o rodzinie Ledóchowskich.
Św. Urszula Ledóchowska
Św. Urszula LedóchowskaFoto: źr. KUL

Liczni członkowie rodu Ledóchowskich byli zaangażowani w sprawy publiczne, pełnili zaszczytne i odpowiedzialne funkcje – świeckie, głównie w wojskowości i duchowne. Z rodu wywodzą się wybitni przedstawiciele duchowieństwa,  przede wszystkim Prymas Polski kard. Mieczysław Halka Ledóchowski, a także dwie zakonnice: bł. Maria Teresa i św. Julia Urszula, oraz ich brat Włodzimierz -  generał Towarzystwa Jezusowego, którzy okryli rodzinę wyjątkową chwałą.

Gość w studiu: s. Małgorzata Krupecka – urszulanka, autorka wielu książek poświęconych św. Urszuli Ledóchowkiej opowie o rodzie Ledóchowskich i św. Urszuli.

W Lipnicy Murowanej znajduje się ostatnia założona przez św. Urszulę Ledóchowską placówka sióstr Urszulanek SJK. Pierwsze siostry rozpoczęły w niej pracę w 1939 roku, już po śmierci św. Urszuli. Obecnie siostry prowadzą m.in. ogólnodostępny Dom Pielgrzyma.
Co Lipnica zawdzięcza Ledóchowskim? Opowiadają mieszkanki Lipnicy:  Aniela Gromala i Lucyna Piotrowska oraz Aneta Florek - przewodniczka po Lipnicy.

O drodze powołania św. Urszuli Ledóchowskiej opowiedzą: s. Renata Kolada, urszulanka oraz ks. proboszcz Zbigniew Kras.  

Kalendarium historyczne

Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak

„Abyś dzień święty święcił” – ks. Jerzy Limanówka z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti

Audycja dla dzieci - Słuchowisko Polskiego Radia z cyklu „Biblia i Ty” – „Potop”.

Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła w Polsce i na świecie”

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pojednać wiarę i kulturę

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 14:00
Dramatem naszych czasów nazwał papież Paweł VI gwałtowne oddalenie się od siebie wiary i kultury, do jakiego doszło w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Zadanie ich ponownego pojednania w sposób szczególny spoczywa na teologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie rody Polski - Lanckorońscy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 15:05
Rozpoczynamy wakacyjne opowieści o polskich rodach arystokratycznych, ziemiańskich, inteligenckich, które zasłużyły się pro publico bono. Na tle działań rodu okazujemy sylwetkę jednej postaci.
rozwiń zwiń