Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

100 – lecie Michalitów

W tym roku przypada setna rocznica oficjalnego zatwierdzenia zgromadzenia założonego przez bł. Bronisława Markiewicza.
play_arrow

czytaj więcej

Wyklęty jezuita

Po 70 latach od powstania, opublikowano po raz pierwszy w całości dziennik duchowy jezuity -  ks. Władysława Gurgacza, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, skazanego w sfingowanym procesie w Krakowie i straconego przez władze komunistyczne w 1949 roku.
play_arrow

czytaj więcej

Lawina

Ruszyła lawina- ujawniania przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych. W ostatnich dwóch latach światło dzienne ujrzało najwięcej tego typu przestępstw-mówi o. Żak, SJ, koordynator episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży. Z pewnością to efekt filmów p.Sekielskiego, a każde zgłoszenie musi być rozpatrzone kompleksowo- dodaje ks.Piotr Odziemczyk, delegat ochrony dzieci i młodzieży w archidiecezji warszawskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Gajusz - przystań serca

Dziecko wpisane w serce, a obok… Wielka „gra”(z)sercem. Na ulicach te dwa serca biją w oczy. I prowokują pytanie: W co my/wy - gramy? I dlaczego? Bo serce mamy. Dla dziecka. Każdego czy wybranego...?
play_arrow

czytaj więcej

Praktyczny ekumenizm

„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" pod takim hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana - od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jak wygląda „praktyczny ekumenizm” w Polsce i na czym polega jego specyfika?
play_arrow

czytaj więcej

Jubileuszowy Rok św. Jakuba w Polsce

Otwarcie Świętych Drzwi, tzw. Drzwi Przebaczenia, w katedrze w Santiago de Compostela zainaugurowało 1 stycznia kolejny, 120 Rok św. Jakuba. Jubileuszowy Rok Święty ogłasza się w Santiago de Compostella we wszystkich latach, w których święto Apostoła Jakuba - 25 lipca - przypada w niedzielę.
play_arrow

czytaj więcej

Ks. Jan Twardowski we wspomnieniach

15 lat temu zmarł ks. Jan Twardowski –legendarny już poeta, katecheta, kaznodzieja. Jak go zapamiętali zaprzyjaźnieni fotograficy, poeci, siostry zakonne? Jak dziś brzmi Jego poezja? 
play_arrow

czytaj więcej

O szczęściu „nicnierobienia”

Nieustannie aktywni, zabiegani, a i tak „ w niedoczasie” ….Masz jedno, krótkie życie więc warto, doświadczyć jak najwięcej, poznać jak najwięcej ….Kto z Państwa łapie się na tym że spieszy się bez powodu? W audycji porozmawiamy o szczęściu „nicnierobienia” , ale też o tym by nie odkładać niczego na jutro- bo „jutro” może skończyć się już dziś…..co pokazuje czas trwającej epidemii.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie o. Jana Góry OP - w rocznicę śmierci

„Odszedł jak orzeł w locie…”  jak zawsze w akcji, w oczekiwaniu na każdego.
play_arrow

czytaj więcej

Section21