Redakcja Programów Katolickich

Syberyjska Matka Boża

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 21:05
Przekazanie kopi figury fatimskiej, która przez cały miesiąc maj peregrynowała po polskich parafiach, odbyło w Rosji w miejscowości Tiumeń na Syberii.się od 3 do 6 VI.
Audio
Dworzec kolei Transsyberyjskiej
Dworzec kolei TranssyberyjskiejFoto: Wikipedia, Jaroslawler Bahnhof in Moskau. Ansicht der Hauptfassade

Od 3 do 6 VI w Rosji w miejscowości Tiumeń na Syberii miało miejsce przekazanie kopi figury fatimskiej, która przez cały miesiąc maj peregrynowała po polskich parafiach.

24 maja, w dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w kaplicy watykańskiego Pałacu Świętego Oficjum miała miejsce podniosła uroczystość. Kardynał Gerhard Ludwig Müller, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, poświęcił w Watykanie koronę, która ozdobiła figurę Matki Bożej Fatimskiej dla parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w rosyjskim mieście Tiumeń  w diecezji  nowosybirskiej jako dar z okazji 100-lecia objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie, a zarazem wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II. Wśród uczestników koronacji był obecny proboszcz syberyjskiej parafii, ks. Leszek Hryciuk.

Dar ten nabiera szczególnego znaczenia w roku, w którym obchodzimy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w portugalskiej wiosce. W swoim fatimskim orędziu przekazanym trojgu pastuszkom Madonna wezwała ludzi do nawrócenia, modlitwy i pokuty, prosząc jednocześnie, by papież zawierzył ludzkość, a szczególnie Rosję, Jej Najświętszemu Sercu. Upadek błędnej ideologii ateistycznej i nawrócenie Rosji miałyby zapewnić pokój w świecie. Rok wcześniej Kopia Figury Matki Bożej Fatimskiej trafiła do największej parafii katolickiej na świecie w rosyjskim Surgucie. Sebastian Karczewski, inicjator akcji, podkreśla, że Rosja była jedynym krajem wymienionym przez Matkę Bożą podczas objawienia w Fatimie i można powiedzieć, że z Rosją związane są duże nadzieje.


***

Tytuł audycji:  "Ślady na piasku"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 08.07.2017 r.

Godzina emisji: 16:30

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak