Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

"Poświęceni" na dalekim kontynencie...

O pracy wśród Papuasów i o tym czym jest bycie misjonarzem opowiedzą Webiści, którzy na misjach są zaledwie kilka lat, jak i ci, którzy pracy ja w PNG już ponad 30 lat.
play_arrow

czytaj więcej

O. Jerzy Zakrzewski - choć poddany prawdziwej próbie zawsze kochał życie

W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony będzie XXV Światowy Dzień Chorego, który ma uświadomić nam czym jest cierpienie, jaka jest jego wartość i w jaki sposób cierpienie to można przyjąć i z nim żyć.
play_arrow

czytaj więcej

Życie ukryte. Zgromadzenie Sług Jezusa.

Za nami święto Ofiarowania Pańskiego- Dzień Życia Konsekrowanego. Okazja do spojrzenia na życie poświęcone Bogu w drugim człowieku. Powołanie realizowane ze względu na zmieniające się czasy, choć w bardzo różnorodnych formach. Oryginalną jego drogę wskazał zmarły przed stu laty bł. o. Honorat Koźmiński. Jej istotę dobrze pokazuje przykład zgromadzenia Sług Jezusa.
play_arrow

czytaj więcej

Porzuciwszy "bawidła tego świata"... - ROK ŚW. BRATA ALBERTA

Rozpoczął się ROK ADAMA CHMIELOWSKIEGO - ŚW. BRATA ALBERTA ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Artysta, która porzucił malarstwo-" bawidło tego świata" dla innej drogi. Kim był ów ojciec najuboższych, którego 100 lecie śmierci obchodzimy w tym roku?
play_arrow

czytaj więcej

Od wspólnego posiłku do Betlejem

Po uroczystości Trzech Króli chcemy zatrzymać się nad faktem, że pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, symbolizuje pokłon świata pogan. Wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem. Misjonarze Świętej Rodziny opowiedzą o codziennym wędrowaniu do Betlejem środowisk w których posługują.
play_arrow

czytaj więcej

Rozmowa z abp. Markiem Jędraszewskim, nowym metropolitą Krakowa

Abp Marek Jędraszewski dotychczasowy metropolita łódzki i zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, 8 grudnia został mianowany nowym metropolitą krakowskim. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę kard. Stanisława Dziwisza.
play_arrow

czytaj więcej

Był jak krzew płonący na pustyni- opowieść o życiu Karola de Foucuald

Nieważne czy pochodzimy z daleka czy z bliska, wschodu czy zachodu. Tym co prowadzi nas do prawdziwego spotkania jest świadectwo, którego szczególnie potrzebuje współczesny świat. Zapraszamy na spotkanie z br. Zbyszkiem- Małym Bratem Jezusa, ze zgromadzenia inspirowanego życiem bł. Karola de Foucauld.
play_arrow

czytaj więcej

Miniony rok i spojrzenie w przyszłość- rozmowa z Prymasem Polski

Miniony rok obfitował w wydarzenia dla polskiej kultury i życia Kościoła. Początek roku to dobry czas podsumowań i spojrzenie w przyszłość. Zapraszamy na rozmowę z Prymasem Polski – Abp. Wojciechem Polakiem.
play_arrow

czytaj więcej

Religijność na wyspach po Brexicie

Jakie miejsce zajmuje obecnie religia w życiu Brytyjczyków i jakie są jej przejawy w okresie przedświątecznym? Jakie stanowisko wobec Brexitu zajęły kościoły w Wielkiej Brytanii - zarówno katolicki jak i anglikański? Czy Polacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich obawiają się wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po historycznym czerwcowym referendum?
play_arrow

czytaj więcej

Section21