Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Dotyk chrześcijaństwa - adwentowa podróż przez Turcję

Początek Adwentu przez obecną Turcję. To tam pozostały ślady postaci ściśle związanych z tym czasem liturgicznym.
play_arrow

czytaj więcej

"Skoro on może być święty, ty też możesz" - z Papui do nieba

Świętym, którym bardzo wielu osobom pozostaje bliski jest Jan Paweł II. To właśnie nasz papież podczas swojego pontyfikatu kanonizował 482 i beatyfikował 1343 świeckich i duchownych. Wśród nich był bł. Pita Torot – katechista z Papui Nowej Gwinei, męczennik.
play_arrow

czytaj więcej

Mocni mężczyźni walczą

Umieranie za Ojczyznę i o oddawanie życia dla własnej żony i rodziny - męskie wyzwania na różne czasy - rozmowa z Piotrem Zworskim- dziennikarzem, w odniesieniu do książki „Męski dekalog, czyli jak powstać z gleby”- powstałej we współpracy z ks. Michałem Olszewskim.
play_arrow

czytaj więcej

Zanurzeni - Pielgrzymka Narodowa

Podczas październikowej Narodowej Pielgrzymki Rzym stał się duchową stolicą Polski.Była ona dziękczynieniem za wizytę papieża Franciszka w Polsce, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz 1050 lat obecności wiary chrześcijańskiej na naszych ziemiach.
play_arrow

czytaj więcej

Śmierć w liściach banana - papuaski kult zmarłych

W Tygodniu Misyjnym , tuż przed 1 i 2 XI opowiemy o kulcie zmarłych w Papui Nowej Gwinei. Rodzimą religią Papui Nowej Gwinei jest animizm, czyli wiara w duchy oraz silnie zakorzeniony kult przodków.
play_arrow

czytaj więcej

Spotkanie z ks.Janem Zieją

19 października mija 25-rocznica śmierci księdza Jana Ziei uznawanego za autorytet moralny naszych czasów. Gość audycji – Jacek Moskwa, pisarz, autor wywiadu-rzeki z ks. Janem Zieją pt. „Życie Ewangelią” opowie o człowieku, który swoją myślą wyprzedzał epokę, w której przyszło mu żyć.
play_arrow

czytaj więcej

Modlitwa i pokuta

Na Jasnej Górze,15 października miała miejsce Msza Św. sprawowana przez abp Stanisława Gądeckiego, w czasie trwającej Wielkiej Pokuty. Wydarzenie zorganizowane przez świeckich ze Stowarzyszenia Solo Dios Basta z Wrocławia zgromadziło przed tronem Królowej Polski tysiące polaków, przybyłych by podjąć przebłagalną modlitwę za naszą ojczyznę.
play_arrow

czytaj więcej

Różańce z Gusen

Niemiecki obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen był miejscem zagłady polskiej inteligencji i polskiego duchowieństwa w latach 1940-1945. W skład systemu obozów Mauthausen-Gusen wchodziło 47 obozów na terenie dzisiejszej Austrii. Polacy stanowili 25 proc. wszystkich więźniów, którzy żarliwie modlili się do Matki Bożej, organizując w obozie Żywy Różaniec.
play_arrow

czytaj więcej

Biskup z rajskiej wyspy

1 października wspominamy św. Tereskę od Dzieciątka Jezus - patronkę misji. Misjonarze i misjonarki z Polski podejmują pracę na całym świecie. Ich zaangażowanie zostaje wielokrotnie docenione i z woli Ojca Świętego niektórzy pełnią rolę biskupią. 9 czerwca, Misjonarz Świętej Rodziny ks. Dariusz Kałuża został nominowany przez papieża Franciszka biskupem diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei.
play_arrow

czytaj więcej

Section21