Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

Mieszko i Dobrawa

Tak jak dzwon Zygmunta na Wawelu jest symbolem Dynastii Jagiellońskiej, tak ten ze „świętej wyspy” o imieniu Mieszko i Dobrawa, wraz z jego poświęceniem przez Prymasa Polski w dniu 14 kwietnia 2016 roku, stał się uświęconym głosem księcia Mieszka, Dynastii Piastowskiej i historycznych początków Polski.
play_arrow

czytaj więcej

Chrzest Polski - dziedzictwo i wyzwanie

Chrzest był elementem, od którego zaczyna się historia Polski i jej chrześcijańskie dziedzictwo. Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski są zarówno szansą, jak i wielkim duszpasterskim wyzwaniem dla Kościoła w Polsce.
play_arrow

czytaj więcej

Błogosławiony ks. Michał Sopoćko

W niedzielę 10 kwietnia zakończył się Tydzień Miłosierdzia. W Roku Miłosierdzia ma on wymiar szczególny.
play_arrow

czytaj więcej

Papież Jan Paweł II we wspomnieniach

W sobotę 2 kwietnia minęło 11 lat od śmierci papieża Jana Pawła II, współczesnego polskiego świętego, którego osobowość odcisnęła trwałe piętno na życiu nie tylko Polaków.
play_arrow

czytaj więcej

Quem quaeritis? - czyli dramat u Grobu

Wydarzenia Wielkiego Tygodnia niemal od pierwszych wieków chrześcijaństwa przedstawiane były wiernym w udramatyzowanej formie. Idea inscenizowania obrzędów wielkanocnych trafiła do liturgii rzymskiej za pośrednictwem pielgrzymów z Ziemi Świętej.
play_arrow

czytaj więcej

Kobiety w Kościele

Na początku swego pontyfikatu papież Franciszek wyznał, że cierpi widząc, że kobiety w Kościele traktowane są jak "służące". Mówił, że Kościół w języku włoskim jest rodzaju żeńskiego. Kościół to kobieta, to matka.
play_arrow

czytaj więcej

Domy Serca

Międzynarodowy Ruch Misyjny „Domy Serca” założył w 1990 r. we Francji o. Thierry de Roucy, ówczesny generał Służebników Jezusa i Maryi. Podróżując po świecie dostrzegł ogromne cierpienie zwłaszcza dzieci, postanowił więc otworzyć domy, w których znalazłyby opiekę i przyjaźń.
play_arrow

czytaj więcej

„Między Wilnem a Krakowem”

Muzealnicy z Krakowa opowiadają o pierwszych śladach chrześcijaństwa w Małopolsce i o tym, co łączy katedry na Wawelu i Wilnie – w kontekście chrztu.
play_arrow

czytaj więcej

W służbie niewidomym

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów afrykańskich, położony w sercu kontynentu. Ze względu na ukształtowanie określana jest mianem Kraju Tysiąca Wzgórz. Ale dla tych, którzy tu mieszkają, jest to jednocześnie kraj tysiąca problemów i nadziei.
play_arrow

czytaj więcej

Section21