Section00

Audycje | ŚLADY NA PIASKU

O audycji

Audycja inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.
„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” śpiewa w Budka Suflera. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie, po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.
- Małgorzata Glabisz-Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.
- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii.
- Sylwia Sułkowska opowiada o rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami, a także o podróżowaniu do miejsc świętych.
- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej.
- Małgorzata Bartas-Witan rozmawia z osobami świadomie stawiającymi swoje ślady w Kościele, który nie jest dla nich żadną instytucją, ale własnym domem.

Zapraszamy w piątki o godz. 23.30.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section05

„POWIERNICA, PASTERZ i ISKRA MIŁOSIERDZIA”.

Niedawno, specjalnie na ŚDM ukazała się książka „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”. To fascynująca opowieść, pełna „zwrotów akcji”, która pokazuje splatające się ze sobą losy osób, które stanęły u początków kultu Bożego Miłosierdzia wywodzącego się z Polski. Finałem są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Pod koniec grudnia 1990 r. podczas spotkania w Kongregacji Ewangelizacji Narodów - jej Prefekt, słowacki Kard. Józef Tomko zaproponował objęcie przez polskich Pallotynów słynnej bazyliki na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Yamoussoukro.
play_arrow

czytaj więcej

Czy Shakespeare był katolikiem?

Z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a zaprosimy państwa na spotkanie z niezwykłym pisarzem i ukrytym katolikiem, na co wskazują najnowsze badania.
play_arrow

czytaj więcej

Duchowy wypoczynek

Na rekolekcje można wyjechać w ciągu całego roku, ale dość chętnie z tej formy spędzania czasu korzystamy w czasie Wielkiego Postu czy w wakacje. Jak takie rekolekcje wyglądają przekonamy się na podstawie Centrum Formacji Świętorodzinnej w Bąblinie, prowadzonego przez Misjonarzy Świętej Rodziny.
play_arrow

czytaj więcej

Bóg w Szkocji

O Bogu odnalezionym w Szkocji i o tym, dlaczego Szkoci chcą uczyć się języka polskiego, a także o referendum i miejscu Polaków w krajobrazie społecznym, kulturowym, a przede wszystkim religijnym tego pięknego kraju.
play_arrow

czytaj więcej

Pół godziny przed Lednicą

Jubileuszowa 20-ta Lednica, pierwsza bez o. Jana Góry, 800 lecie Zakonu Dominikanów i 1050 lecie Chrztu Polski - same okrągłe rocznice będą świętowane w tym roku nad jeziorem Lednickim.
play_arrow

czytaj więcej

Dolina Miłosierdzia

Trwa Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dlatego zapraszamy słuchaczy do Doliny Miłosierdzia, która znajduje się u stóp Jasnej Góry. Z tego miejsca obficie promieniuje orędzie o Bogu bogatym w miłosierdzie. To ważne miejsce na światowej mapie kultu Miłosierdzia Bożego.
play_arrow

czytaj więcej

W obozach dla uchodźców- Liban i Jordania

Przyszli terroryści, czy biedni ludzie potrzebujący świętego spokoju? Jak wyglądają obozy dla uchodźców w Jordanii oraz Libanie, który pęka w szwach od nadmiaru migrantów?
play_arrow

czytaj więcej

Więzień z Mauthausen

Niemiecki obóz koncentracyjny Mauthausen, ze swoimi filiami w Gusen, znajdujący się na terenie Austrii był miejscem, w którym Polacy stanowili największą grupę narodowościową.
play_arrow

czytaj więcej

Section21