Redakcja Programów Katolickich

Dominikanie w czasach krucjat, katedr i herezji

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 21:40
Dla dominikanów znajomość własnej historii jest znacznie ważniejsza niż dla członków innych zgromadzeń, co wiąże się z faktem, że św. Dominik nie zostawił po sobie żadnych pism. Co wiemy o czasach, kiedy zakon dopiero się rozwijał?
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: pixabay/pixel2013

W ubiegłym roku ojcowie dominikanie obchodzili 800. lecie swojego zakonu. Z okazji jubileuszu na półki księgarskie trafiła praca zbiorowa zatytułowana "Dominikanie w czasach krucjat, katedr i herezji" pod redakcją o.o. Tomasza Gałuszki i Michała Karpia.

Jak tłumaczył o. Paweł Krupa z Dominikańskiego Ośrodka Tomistycznego, jest to zbiór krótkich artykułów, których autorami są braci studenci krakowskiego Studium Filozofii i Teologii ojców dominikanów. - Podczas seminarium musieli oni przygotować roczne prace, po których przeczytaniu uznano, że warto byłoby je wydać - zauważył gość audycji.

- Mało powstaje książek polskich autorów na temat kultury życia duchowego różnych zakonów z okresu średniowiecza. Tej warto więc przyjrzeć się uważnie - powiedział o. Paweł Krupa


***

Tytuł audycji:  "Lumen"

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 12.03.2017 r.

Godzina emisji: 06:30