X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

20 kwietnia - Wiara a nauka

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2008 18:45
.
Audio


   U progu czasów nowożytnych pękła średniowieczna wizja świata, którą zgodnie współtworzyły wiara i ówczesna wiedza. Kolejne stulecia wytworzyły za sprawą rozwijającej się nauki obraz rzeczywistości czysto materialnej i samowystarczalnej. Odsakralizowany świat szybko okazał się tylko skomplikowanym mechanizmem, w którym nie ma już miejsca na Boga i jego Opatrzność.

   Taki zawężony i zubożony obraz nie może jednak wystarczyć ludziom wierzącym. Z tego też względu religijni myśliciele podejmują nierzadko próby odbudowania wizji świata, w której to, co naukowe to, co religijne znalazłoby należne sobie miejsce. Jedną z takich prób podjął wybitny przedstawiciel myśli rosyjskiej o. Sergiusz Bułgakow, którego  ksiązka Cuda Ewangelii ukazała się ostatnio nakładem wydawnictwa <Fronda>.


Gościem Jana Pniewskiego będzie dr Tomasz Terlikowski,
tłumacz książki, filozof specjalizujący się w myśli rosyjskiej.


                                          Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak