Redakcja Programów Katolickich

Osobista nuta każdego blogera

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:03
Jeśli ktoś kiedyśchciał być twórcą musiał przejść długą drogę. "Po Guttenbergu" nastąpił przełom i swój głos do massmediów mogło kierować więcej osób. Obecnie w dobie internetu publikować może już praktycznie każdy. Czy to dobre zjawisko? Jak powinna brzmieć blogowa nuta, by dobrzę się jej słuchało?
Audio

Blogerem może być każdy, młodszy, starszy, student i proboszcz w parafii. Ze względu na swych odbiorców, ale nie tylko pytanie: Jak być dobrym blogerem?- powinien zadać sobie każdy z nich.

Coraz więcej osób szukam odpowiedzi na to pytanie. Dlatego m.in odbyła się się ogólnopolska konferencja pt. "Duszpasterstwo Internetowe - wyzwanie XXI w." w Poznaniu na Wydziale Teologoicznym Uniewerystetu im. Adama Mickiewicza.

"Klasyczny blog to rodzaj dziennika. Oprócz tekstu pojawiają się teraz na nim liki audiowizualne: nagrania dźwiękowe, zdjęcia, filmy. Wiele form na przestrzeni bloga. Dochodzą czaty czy facebook, które są ze sobą połączone"- mówi nasz gość-  ks. Zenon Hanas z UKSW eksperta od spraw komunikacji i massmediów.

A Katarzynę Marcinkowska, autorka bloga "Serce kobiety" , mówiąc o chrześcijańskich blogach dodaje, że jest to przede wszystkim dzielenie się wiarą. Opowiadanie o Bogu w swojej historii życia na różne sposoby -"Autorzy nie kryją, że są osobami wierzącymi. To przeplata się z różnymi tematami".

 

***

Tytuł audycji: "Nocne czaty"

Prowadzący: Mariusz Pieśniewski

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 23:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak