X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

”Wigilia bez granic"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 08:00
To akcja mająca na celu zachęcenie Polaków do przyjęcia obcokrajowców na wigilijnej wieczerzy, w tym uchodźców - zgodnie ze staropolską tradycją "dodatkowego talerza" dla przybysza. O nowym pomyśle integracji z drugim człowiekiem opowiedzieli jej inicjatorzy Ryszard Krzyszkowski, wiceprezes Instytutu Myśli Schumana i ks. Marek Dec z Caritas Polska.
Audio
Na wigilijnym stole powinno się znaleźć dwanaście potraw, które zależnie od regionu i domowych zwyczajów, przygotowywane są według różnych przepisów
Na wigilijnym stole powinno się znaleźć dwanaście potraw, które zależnie od regionu i domowych zwyczajów, przygotowywane są według różnych przepisówFoto: Przykuta/ Wikipedia Commons/ lic. CC BY-SA 3.0

„Wigilia bez granic” została zainaugurowana przez Instytut Myśli Schumana i jak twierdzą jej organizatorzy akcja ma stworzyć nowy model integrowania się obcokrajowców.  Jej celem jest rozpowszechnianie wśród cudzoziemców znajomości polskiej tradycji, kultury, zwyczajów i korzeni chrześcijańskich oraz eliminowanie zjawisk jakimi są tzw. "getta", które tworzą cudzoziemcy po przyjeździe do obcego kraju zamykając się w swojej społeczności

Jak tłumaczył Ryszard Krzyszkowski, chcemy zaproponować nowy model integrowania obcokrajowców z Polakami. - Pragniemy zmotywować polskie rodziny, aby zaprosiły do siebie jakiegoś obcokrajowca, a symboliczne miejsce przy wigilijnym stole wreszcie się zapełniło i stało się żywe – powiedział gość audycji.

Partnerem strategicznym "Wigilii bez granic" jest Caritas, jak przyznał więc ks. Marek Dec sami wielokroć byliśmy wędrowcami. - Mam nadzieję, że polska tradycja „pustego miejsca przy stole” stanie się dobrym zwyczajem – dodał.


***

Tytuł audycji: "W dobrych zawodach"

Prowadzący: Agnieszka Kozłowska – Łysko

Data emisji: 16.12.2017

Godzina emisji: 07:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak