X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej w Budapeszcie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 23:59
W październiku w Budapeszcie odbyły się XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorem Dni tradycyjnie jest Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha i Polska Parafia Personalna.
Audio
БудапештFoto: Photo:JStolp /pixabay.com/CC0 Public Domain

Mottem tegorocznych Dni Kultury jest cytat z listu do Hebrajczyków "Abyście nie ustawali złamani na duchu". Żyjemy w takich czasach, gdzie jest bardzo dużo napięcia, bardzo dużo stresujących sytuacji, i w Europie, i na całym świecie. To właśnie kultura chrześcijańska może w jakimś sensie wpłynąć na to, że człowiek będzie trochę inaczej przeżywał swoją rzeczywistość.
W czasie trwania XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej wystąpiła ELENI - polska artystka greckiego pochodzenia w peszteńskim Pałacu Duna.
W Domu Polskim otwarta została bardzo ciekawa wystawa pt. "Madonny Podhalańskie" ze zborów Czerwonego Dworu. Ogłoszony w 2019 roku przez zakopiańskie Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór konkurs, kontynuując tradycje sprzed dziesięcioleci, stanowi okazję oglądu aktualnego stanu żywotności malarstwa na szkle. Odbył się pokaz filmu "Miłość i miłosierdzie" w reżyserii Michała Kondrata, który mówi o św. siostrze Faustynie, a dzień później tradycyjne spotkanie wszystkich polskich księży i sióstr zakonnych na Węgrzech.
Dni Kultury zakończyły się prezentacją w Teatrze Narodowym w Budapeszcie przedstawienia "Mój syn Maksymilian" w reżyserii Marcina Kwaśnego. O Dniach Polskiej Kultury Chrześcijańskiej opowiedzą organizatorzy i uczestnicy wydarzenia.

 

***

Tytuł audycji: „Kościół Nasz Powszedni"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 10.11.2019 r.

Godzina emisji: 06.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak