X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Święta na emigracji

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:00
Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym, bardziej niż w ciągu roku, czujemy wyjątkową więź z bliskimi nam osobami – rodziną, przyjaciółmi. Po sklepowych gonitwach i gorączkowych przygotowaniach przychodzi wreszcie moment wieczornej wieczerzy i wspólnego świętowania – składanie sobie życzeń, kolędowanie, Pasterka, atmosfera spokoju i życzliwości.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0 Public Domain

Wiele osób, spośród tych przebywających za granicą, przyjedzie do Polski, do rodziny, aby jak przystało na tradycję – spędzić Święta w gronie rodziny. Ale nie wszystkim będzie dane móc cieszyć się rodzinną atmosferą. Dla niektórych będą to pierwsze Święta spędzone z dala od rodziny, dla niektórych już kolejne. Polacy na emigracji w tym czasie bardziej tęsknią i myślą o ojczyźnie – nawet jeśli coraz rzadziej, w te Święta jest im bardziej smutno niż zwykle.
W tym czasie wyjątkowo silnie odczuwamy potrzebę bycia z bliskimi nam osobami. W kraju zostali rodzice, często małżonek, bliscy i przyjaciele. Choć w wielu krajach Święta Bożego Narodzenia również są obchodzone – piękne miejskie dekoracje, wystawy sklepowe, kolędy w radiu – jednak to nie to samo co w domu, w Polsce. Brakuje tego ducha, wyjątkowego świątecznego klimatu.

W audycji powiemy za czym tęsknią Polacy w czasie Świąt? Jak przeżywają ten czas i jak dbają o to aby nie zatrać sensu Bożego Narodzenia.


 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 26.12.2019 r.

Godzina emisji: 06.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak