Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Święci - światła w ciemności

Tak jak mrok cmentarzy rozjaśniają płomyki palących się zniczy, tak blask życia świętych rzuca światło na nasze trudne doświadczenia. W polskiej tradycji odwoływanie się do świętych jest bardzo mocno zakorzenione. Polscy święci tworzą podtrzymujący na duchu korowód świadków zwycięstwa dobra nad złem, nadziei wbrew nadziei.
play_arrow

czytaj więcej

Obchody Święta Zmarłych w Gruzji

Przed nami 1 i 2 XI. Temat odchodzenia, śmierci dotyczy wszystkich ludzi na ziemi. Jednak podejście do tych tematów jest nieco inne w różnych zakątkach globu. Obchody Święta Zmarłych w Gruzji wyglądają podobnie jak w Polsce, z małą różnicą: na cmentarzach obok kwiatów i świec pojawiają się obrazy z podobizną zmarłego i butelki wina.
play_arrow

czytaj więcej

50 lat "W drodze"

We wrześniu 1973 r. ukazał się pierwszy numer dominikańskiego miesięcznika <W drodze>. Jako cel pisma jego twórca o. Marcin Babraj wskazał formowanie katolika prawidłowo wkomponowanego w układ Bóg-człowiek-świat. Nie gotowe recepty i formuły. lecz dochodzenie do prawdy. Gościem audycji jest o. Roman Bielecki OP - redaktor naczelny <W drodze>
play_arrow

czytaj więcej

Domowy Kościół, czyli jak wierzymy w naszych domach?

Wiara to sprawa osobista, ale równocześnie to ona powinna kształtować nasze postępowanie. Pomocą w takim jej przeżywaniu może być ruch oazowy, który zaprasza do osobistego odnalezienia wiary - niczym oazy na pustyni, i dzielenia się nią z innymi
play_arrow

czytaj więcej

Tydzień Misyjny

Światowy Dzień Misyjny W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Rozmowa o dziełach rozkrzewiania wiary, tym, jakie jest zaangażowanie polskiego Kościoła w misje na całym świecie oraz jakiej pomocy potrzebują misjonarze.

czytaj więcej

Co kryją archiwa?

W poniedziałek 16 października odbyła się w Toruniu  Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Karol Wojtyła w świetle archiwów Kościelnych i Państwowych”. Zaproszeni prelegenci podkreślali, że zawierają one bardzo liczne nieprzebadane,  a nawet nieskatalogowane dokumenty  z czasu  krakowskiego. 
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Misyjny

„Misje sercem Kościoła” to hasło Światowego Dnia Misyjnego, który co roku obchodzimy w przedostatnią niedzielę października. Głównym celem Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego jest modlitwa za terytoria misyjne, gdzie Kościół lokalny jest jeszcze ubogi i potrzebuje wsparcia duchowego i materialnego.
play_arrow

czytaj więcej

Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na konferencję naukową „Papież światu - 45 lecie pontyfikatu Jana Pawła II”. 17 października w Warszawie spotkają się wybitni przedstawiciele świata nauki, wiary i kultury, którzy pochylą się nad globalnym znaczeniem wyboru i przesłania Papieża Polaka. Gościem audycji będzie prof. Dominika Żukowska-Gardzińska z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, wykładowca UKSW w Warszawie.  
play_arrow

czytaj więcej

27 Dzień Papieski - JPII Cywilizacja życia

Do czego w swojej osobistej i zawodowej drodze potrzebny jej autorytet JPII i jego wskazania dotyczące budowania cywilizacji życia?
play_arrow

czytaj więcej

Synod o synodalności

Rozmowa o rzymskim etapie Synodu o synodalności, który rozpoczyna się 4 października. Wydarzenie poprzedziło ekumeniczne czuwanie modlitewne „Together - Razem” poświęcone znaczeniu współpracy chrześcijan. Obrady Synodu będą podsumowaniem i wyciągnięciem wniosków z dyskusji krajowych i kontynentalnych.
play_arrow

czytaj więcej

Współczesna apologia chrześcijaństwa

Po soborze Watykańskim II otoczona złą sławą apologetyka przekształciła się w teologię fundamentalną - dział teologii mający ukazywać wiarygodność chrześcijańskiego objawienia. O dobrej i złej apologii chrześcijaństwa mówi w audycji ks. prof. Przemysław Artemiuk, redaktor książki <Hermeneutyka i apologia. W kręgu myśli teologicznej ks. Henryka Seweryniaka>
play_arrow

czytaj więcej

Wspólny dom-czyli Ekologia po chrześcijańsku

Polska jest wśród krajów, które wysyłają w atmosferę duże, nadmierne, ilości dymów i spalin. Co możemy zrobić ze światem? Nic. A Co możemy zrobić my-tu i teraz? Podjąć działania dla swojego podwórka, powiatu, by się nawzajem widzieć i słyszeć.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025