Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

100-lecie urodzin Józefa Ziutka Szczepańskiego

„ Za Boga, Honor i Ojczyznę”… w 100-lecie urodzin Józefa Ziutka Szczepańskiego odbędzie się koncert w Studiu A. Osieckiej opowiadający o postaci niezwykle uzdolnionego, a planowo zapomnianego młodego poety. Jego wiersze tchnące humanizmem, duchowością i antykomunistyczną wymową- po wojnie były skazane na zapomnienie, podobnie jak ich autor.
play_arrow

czytaj więcej

Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu

Osoby osadzone w zakładach karnych wyrzucone są na margines społeczeństwa. Ich powrót do normalnego życia utrudnia brak wiary w to, że mogą się zmienić. Książka <Wiara skazanych. Rozmowy z Bogiem w więzieniu> pokazuje, że czas pozbawienia wolności może być czasem głębokiej i trwałej przemiany. Gościem audycji jest Katarzyna Borowska - autorka książki.
play_arrow

czytaj więcej

Adwent dla zabieganych

„W adwenta same posty i święta. Jak co zamorzysz w adwencie, tego nie dobędziesz po święcie.”- tych przysłów większość z nas zupełnie nie pamięta, podobnie jak tradycji i sensu rozpoczynającego się w niedzielę Adwentu czyli czasu oczekiwania.
play_arrow

czytaj więcej

S.O.S. dla Ziemi Świętej

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię „S.O.S. dla Ziemi Świętej” . Jej głównym celem jest pomoc ekonomiczna oraz solidarność z chrześcijanami – mieszkańcami Palestyny. Na czym polega specyfika tegorocznej akcji? Chrześcijanie w Ziemi Świętej stanowią niewielki procent ogółu społeczeństwa i są obywatelami drugiej kategorii. Jak wygląda ich codzienność  w Ojczyźnie Jezusa? Czy akcja S.O.S. dla Ziemi Świętej może realnie wpłynąć na losy ostatnich chrześcijan w Ziemi Świętej?
play_arrow

czytaj więcej

Odgruzowywanie chrześcijaństwa

Odgruzowywanie chrześcijaństwa - to hasło bloku tekstów, które znajdziemy w najnowszym numerze Więzi. Ich autorzy zastanawiają się, jak w dobie wielowymiarowego kryzysu Kościoła na nowo odkrywać sens i piękno wiary. Gość audycji:  Zbigniew Nosowski - redaktor naczelny kwartalnika.
play_arrow

czytaj więcej

Wizerunek Kościoła a prawda o Kościele…

Porozmawiamy o aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce, przyczynach, źródłach i możliwych odpowiedziach na kryzys, który go dotyka. Czy w kryzysie jest instytucja Kościoła, czy raczej to szerszy problem laicyzacji, a może realna utrata wiary?
play_arrow

czytaj więcej

Prorok

Film „Prorok” o Kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Powiemy dlaczego warto aby nasi słuchacze  zobaczyli ten film.
play_arrow

czytaj więcej

Dzień Świętego Marcina

Patron dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, ale przede wszystkim podróżników, żebraków i żołnierzy –św. Marcin z Tours. We Francji, gdzie był biskupem, w Niemczech oraz w Polsce święto Marcińskie świętuje się 11 listopada. Dlaczego kojarzymy go z rogalami i gęsiną? I ile prawdy jest w legendach? O tym opowiedzą goście audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Film Prorok

Okres odwilży po październiku 1956 roku stanowił jedynie antrakt w walce władz komunistycznych z Kościołem. Prymas Wyszyński, przystępujący do organizacji obchodów Millenium Chrztu Polski, był dla Gomułki i jego ekipy niebezpiecznym wrogiem ideologicznym, z którym należy walczyć. O filmie <Prorok> w reż. Michała Kondrata mówi w audycji o. dr Marek Kotyński - teolog i krytyk filmowy.
play_arrow

czytaj więcej

Wojna u naszych bram  - XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Co roku w drugą niedzielę listopada Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie inicjuje Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcono go Ukrainie, gdyż jeszcze nigdy w najnowszej historii wojna nie była tak blisko nas. 
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025