Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

PRYMASWOSKIE MIGAWKI - Otwarta przysłona. Koniec, który staje się początkiem….

W Niedzielę Zesłania Ducha świętego w Familijnej Jedynce wspominać będziemy 39. rocznicę pogrzebu Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

czytaj więcej

Nasza tarcza w czasach kryzysu

W cyklu Antywirus kolejna odsłona naszej ‘tarczy”
play_arrow

czytaj więcej

Teizm, ateizm i religia

„Teizm, ateizm i religia. Najnowsze spory w anglosaskiej filozofii analitycznej” to tytuł obszernej antologii, na którą złożyło się 37 tekstów współczesnych filozofów religii. Gościem audycji jest prof Piotr Gutowski - współredaktor tomu.
play_arrow

czytaj więcej

Wy mnie słuchajcie!

W ostatnich tygodniach mówiliśmy o inicjatywach podejmowanych przez różne środowiska w związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II. 18 maja już za nami, ale nasza pamięć o naszym Ojcu Świętym przecież będzie trwać nadal. Papież Polak mówił do nas „Wy mi nie klaszczcie, wy mnie słuchajcie”. Warto teraz po kolejnej okazji w której przywoływaliśmy jego osobę zacząć żyć jego słowami.
play_arrow

czytaj więcej

Dusza w czasach zarazy. Opowieść o prof. Antonim Kępińskim

Pandemia, która wymusiła na nas izolację w nagły, radykalny sposób, unaoczniła, jak trudnym doświadczeniem jest brak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.
play_arrow

czytaj więcej

Skąd w trudnych czasach biorą się ludzie idący pod prąd?

W niespokojnych czasach zdarza się, że pojawiają się wyjątkowe osobowości, które potrafią być dla innych oparciem i drogowskazem. Dlaczego gdy cały świat drży w strachu są jednostki, które odważnie płyną pod prąd, pociągając za sobą tłumy?
play_arrow

czytaj więcej

Dzieła literackie i teatralne Jana Pawła II

Bp Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II - „Dzieła literackie i teatralne. Tom II Utwory poetyckie (1946-2003)” to okazja do prywatnego spotkania z wielkim polskim świętym, swego rodzaju literacki dziennik młodego Karola Wojtyły.
play_arrow

czytaj więcej

Papieskie szlaki

W dobrych zawodach zabierzemy Słuchaczy na papieskie szlaki. Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przeniesiemy się do Wadowic, gdzie urodził się i dorastał Karol Wojtyła. Odwiedzimy Muzeum poświęcone jego pamięci, zajrzymy do domu jego przyjaciół i dowiemy się co dziś młodzi Wadowiczanie wiedzą o Janie Pawle II.
play_arrow

czytaj więcej

100-lecie urodzin Jana Pawła II

„Śp. Mieczysław Kotlarczyk uważał, że moim powołaniem jest żywe słowo i teatr, a Pan Jezus uważał, że kapłaństwo, i jakoś pogodziliśmy się co do tego".
play_arrow

czytaj więcej

Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności?

Superman, Batman, Ironman i .... katolik? Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności, siłaczami ducha, którzy ratują świat?
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025