Redakcja Programów Katolickich

Fundacja Anioły Miłosierdzia - Pomoc w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 21:00
Miłosierdzie oznacza otwarcie serca na potrzeby innych. Trzeba troszczyć się o ich  ciało i duszę. W historii nie brakowało osób, którzy świadczyli taką posługę. Chociaż byli ludźmi, ich posługa przypominała aniołów miłosierdzia.
Audio
siostra Michaela Rak
siostra Michaela RakFoto: Mykolo Sopočkos hospisas

Na Litwie aniołem miłosierdzia jest siostra Michaela Rak z Wilna, która stworzyła pierwsze w tym kraju hospicjum dla chorych. Jest jego prekursorką. Dla niej liczą się wszyscy ludzie bez względu na narodowość i wyznanie. W hospicjum każdy znajdzie pomoc i wsparcie. Wszyscy są otoczeni opieką paliatywną.  Teraz powstało hospicjum dla chorych dzieci.

Wilno jest miejscem gdzie ma początek kult Miłosierdzia Bożego: tu powstała Koronka do Miłosierdzia Bożego, powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego a teraz w Wilnie realizowane są konkretne dzieła miłosierdzia jak hospicjum dla dzieci.

W audycji o działalności Fundacji Anioły Miłosierdzia, o powstałym hospicjum dla chorych dzieci i jak wygląda działalność fundacji w czasie pandemii, jak rodzą się kolejne inicjatywy, które powstają w domu mimo społecznej izolacji opowiedzą:

s. Michaela Rak - ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, inicjatorka i dyrektorka Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie

Grzegorz Kiciński  - Grzegorz Kiciński Dyrektor Generalny Fundacji Anioły Miłosierdzia.


 

***


Przygotowała: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 19.04.2020 r.

Godzina emisji:

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak