X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kościół katolicki

Ostrożne: wieś, w której objawiali się Jezus i Maryja

Ostrożne to mała wieś niedaleko Zambrowa i Łomży. Położona z dala od głównej drogi prowadzącej z Białegostoku do Warszawy. Wieś zamknięta jest polami i lasem. To właśnie tam od 1984 roku dochodzi do objawień Pana Jezusa i Matki Bożej, których doznaje mieszkająca tam siostra Czesława. O objawieniach i mistycznych przeżyciach nie tylko siostry Czesławy, w programie "Życie z duszą czy bez?" Filip Memches rozmawiał ze swoim gościem Grzegorzem Kasjaniukiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki wiara Kościół Msza święta Jezus Chrystus religia Biblia

Uroczystości w Budsławiu, białoruskiej Częstochowie

Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości religijne w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Do białoruskiej Częstochowy dotarło już kilkanaście grup pielgrzymów. Tegoroczne uroczystości w sanktuarium odbywają się w 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Budsławskiej koronami, które błogosławił papież Jan Paweł II. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś ŚWIAT Tadeusz Kondrusiewicz Kościół katolicki

Terlikowski na froncie: Spór o wytyczne do Amoris laetitia

W 2016 roku, papież Franciszek opublikował ważny dla Kościoła dokument o nazwie Amoris Laetitia (Radość Miłości), który dotyczy kwestii miłości w rodzinie. Od momentu publikacji dokumentu trwa spór o to, czy osoby, które się rozwiodły mogą przyjmować komunię świętą. Gościem Polskiego Radia 24 w audycji Terlikowski na Froncie był ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii UKSW.  
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Tomasz Terlikowski papież Franciszek papież

O. Piotr Różański: ksiądz nie rodzi się w sutannie

"Zobaczcie komu Pan Bóg powierzał realizację planu zbawienia: Noe był pijakiem. Mojżesz jąkałą, a Dawid erotomanem - chodzące niedoskonałości" - to słowa pochodzące z książki o. Piotra Różańskiego, autora "Ksiądz też ma dwie nogi. Dylematy posługi kapłańskiej", który w czwartek był gościem "Strefy prywatnej".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka religia Jakub Jamrozek Kościół Kościół i kultura Kościół katolicki zawody wiara

Kościół zmierzy się z tematami gender i homoseksualizmu

Kościół katolicki musi zmierzyć się z takimi "kontrowersyjnymi tematami jak gender i homoseksualizm, o których młodzi ludzie dyskutują już swobodnie i bez tabu" - głosi dokument roboczy na październikowy synod biskupów o młodzieży. W dokumencie można też przeczytać, że "wielu młodych katolików nie stosuje się do wskazówek Kościoła dotyczących seksualnej moralności". Innym ważnym tematem synodu będą bezrobocie i skłonność do uzależnień wśród młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół katolicki Watykan bezrobocie homoseksualizm

"Eucharystia tworzy Kościół"

Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Podobnie jak w Wielki Czwartek, wspominamy ustanowienie przez Chrystusa Eucharystii, podczas Ostatniej Wieczerzy. Jednak Boże Ciało ma inny, radośniejszy wymiar. Wyrazem tego są m.in. procesje z Najświętszym Sakramentem, które przeszły ulicami miast i miejscowości. O adoracji Najświętszego Sakramentu mówił w audycji Terlikowski Na Froncie redemptorysta o. dr Marek Kotyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Ciało Kościół katolicki wiara religia