Polskie Radio
Section05
Kościół katolicki

Dzieciom, które przeżyły aborcję, należy się pomoc medyczna. Trump wydał rozporządzenie

Prezydent Donald Trump wydał 23 września rozporządzenie wykonawcze, mające gwarantować opiekę medyczną niemowlętom, które przeżyły aborcję. Pełny test aktu prawnego jeszcze nie został ogłoszony, ale ma to być federalna wersja propozycji ustawodawczej przegłosowanej już w niektórych stanach USA.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Donald Trump Ameryka Północna USA ŚWIAT dzieci Kościół katolicki

Prof. Bartosz Jastrzębski: postawa ekologiczna jest obecna w chrześcijaństwie od początku

- Dziś w nauczaniu papieża Franciszka dobitnie wyrażone jest to, że postawa troski w stosunku do środowiska przyrodniczego nie jest czymś dodanym do modelu chrześcijańskiego, ale czymś, co w tym modelu od samego początku tkwiło, chociaż nie zawsze kładło się na to szczególny nacisk - powiedział w Polskim Radiu 24 filozof prof. Bartosz Jastrzębski z Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katolicyzm chrześcijaństwo Kościół katolicki Filip Memches ekologia

O. dr Marek Kotyński: tajemnica spowiedzi obowiązuje spowiednika do końca życia

- Spowiedź to nie jest seans terapeutyczny. To sakrament, w którym człowiek spowiada się Bogu poprzez posługę kościoła. Ta pewność jest fundamentem sensu spowiedzi. Gdyby kapłan mógł zdradzić tajemnicę spowiedzi, można by było zakwestionować wszystko - powiedział w Polskim Radiu 24 o. dr Marek Kotyński CSsR z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo ŚWIAT

Wilno: obchody 85. rocznicy objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego św. Faustynie Kowalskiej

Dziś i jutro (12 i 13 września) w litewskiej stolicy odbędą się obchody 85. rocznicy objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę tę Jezus Chrystus przekazał w prywatnym objawieniu świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Kościół katolicki Wilno Litwa aktualności katolickie Faustyna Kowalska Jezus Chrystus

Mińsk: nabożeństwo w intencji powrotu abp. Kondrusiewicza na Białoruś

W Mińsku odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zakończenia prześladowań Kościoła katolickiego na Białorusi i powrotu do kraju zwierzchnika białoruskich katolików, arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. W nabożeństwie w kościele św. Rocha wzięli udział wierni ze wszystkich parafii katolickich w mieście.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Kościół katolicki Tadeusz Kondrusiewicz

"Szczery, odważny i przede wszystkim miłujący Kościół". Papież Franciszek o kardynale Jaworskim

"W historii Kościoła kardynał Marian Jaworski zapisał się jako człowiek szczery i prawy" - napisał papież Franciszek w liście odczytanym na początku uroczystości pogrzebowych duchownego. Papież wspomniał kardynała jako wybitnego wykładowcę, przyjaciela świętego Jana Pawła II oraz współpracownika Benedykta XVI.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki papież Franciszek POLSKA religia