Polskie Radio
Section05
Kościół katolicki

IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Już po raz dziewiąty w drugą niedzielę listopada w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczna odsłona wydarzenia przebiega pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Dzień ten organizuje od 2009 r. Polska Sekcja Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Bliski Wschód Kościół katolicki Episkopat Polski chrześcijaństwo

"Boża pasja". Czy nawrócenie oznacza sukces?

– W ostatnim czasie możemy usłyszeć coraz więcej świadectw wiary osób nawróconych. To bardzo dobrze, bo są one potrzebne – powiedziała Natalia Podosek-Rakoczy, autorka książki "Boża pasja". Kościół polski obfituje w dużą liczbę świadectw wiary. O tym, jakie znaczenie mają one w życiu osób identyfikujących się z religią chrześcijańska mówiliśmy w audycji "Życie z duszą, czy bez?".
Zobacz więcej na temat:  Kościół wiara religia Kościół katolicki

Odbudowywanie szkół w Syrii. Można pomóc

Caritas Polska i krajowa sekcja papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie chcą odbudować szkołę w syryjskim Homs. Obydwie organizacje Kościoła katolickiego rozpoczynają program „Polska dla świata”. Jest to kampania na rzecz wsparcia dla ofiar wojny. Przez odbudowę szkoły kościelne instytucje postanowiły rozpocząć wsparcie na rzecz projektów, które powstają z myślą o przyszłości Syrii.
Zobacz więcej na temat:  Syria zamach terroryzm Państwo Islamskie POLSKA Kościół katolicki chrześcijaństwo

„Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”

W najbliższą niedzielę 12 listopada, po raz 9. w Kościele katolickim  w Polsce będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W parafiach będą organizowane modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan i zbierane ofiary na rzecz organizacji idących im z pomocą. O prześladowanych chrześcijanach mówili w Polskim Radiu 24 bp Antoine Chbeir, maronicki biskup kościoła katolickiego z Tartus w Syrii i ks. prof. Waldemar Cisło, Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo religia Kościół katolicki