Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Autobiografia Franciszka

"Nadzieja" to pierwsza w historii autobiografia opublikowana przez papieża. Praca nad nią trwała przez sześć lat i pierwotnie, w zamierzeniu Franciszka, miała się ukazać drukiem dopiero jego śmierci. Franciszek ukazuje włoskie korzenie swojej rodziny, jej migrację za chlebem i opowiada o swoich pasjach, troskach, powołaniu i długim kapłańskim życiu.
play_arrow

czytaj więcej

Papież Franciszek - ślady

Co pozostawia Kościołowi zmarły papież Franciszek. W jakich przestrzeniach jego ślady najmocniej zostały odciśnięte jako wskazanie na przyszłość. Niektóre streszcza jedno słowo / hasło, które podejmują nasi goście
play_arrow

czytaj więcej

Proboszcz świata

Czy papież Franciszek traktowany był przez świat Zachodu wyłącznie jako przywódca religijny czy też mąż stanu? Co z nauczania Franciszka najbardziej poruszało Zachód? Kim dla kościoła anglikańskiego był Franciszek? Co pozostawi po sobie, jakie wspomnienie, z czym będzie najbardziej kojarzony - nawet, przez następne pokolenia?
play_arrow

czytaj więcej

Św. Tomasz z Akwinu 

Choć jest jednym z największych myślicieli chrześcijaństwa, to jego postać   pozostaje niefachowcom mało znana. I właśnie niefachowcom, tym, którzy pozostają gdzieś na uboczu intelektualnego życia Kościoła  zadedykował Gilbert K. Chesterton jego biografię.
play_arrow

czytaj więcej

Na końcu Drogi jest Zmartwychwstanie

W czasie Wielkiego Postu odwiedzamy Kalwarie, które rozsiane są po całym kraju. Miejsca te pomagają nam pogłębić naszą wiarę i przygotować się do Świąt Wielkanocnych.
play_arrow

czytaj więcej

Jezus. Tajemnica odkupienia.

Opowieść o Jezusie z Nazaretu, o postaciach jakie Go otaczały i o czasach w jakich żył. Historia odkupienia opowiedziana z perspektywy badacza procesów i zjawisk kulturowych. Nade wszystko jednak medytacj nad tajemnicą życia i śmierci każdego z nas prowadzona z perspektywy wiary.
play_arrow

czytaj więcej

Wielkanoc, źródło prawdziwej nadziei 

Gdy Jezus umarł na krzyżu apostołowie stracili nadzieję i sens. Przestali wierzyć w swoją misję i zadania, jakie wcześniej im powierzył Chrystus. Wszystko zmieniło się, gdy pojawiły się relacje tych, którzy spotkali Zmartwychwstałego. Nadzieję widać także w biblijnych zapowiedziach Mesjasza, pismach, które przepowiadają tajemnicę Zmartwychwstania. Jak sprawić, by świadomość tego źródła radości i nadziei nie kończyła się z końcem świętowania Wielkanocy? Rozmowy o znaczeniu nadziei, która jest szczególnym tematem Roku Świętego 2025. Jak jej poszukiwać i dlaczego wiara i orędzie Chrystusa może być jej niewyczerpanym źródłem. Porozmawiamy także o teologicznym i kulturowym znaczeniu czasu Wielkanocy.
play_arrow

czytaj więcej

Jak (nie) iść do spowiedzi

W "Śladach na piasku"  przedstawimy Arcybractwo Męki Pańskiej, które od ponad  400 lat istnieje i działa przy Bazylice Franciszkanów w Krakowie. Jest niepowtarzalne i jedyne w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę modlitwy, jak stroje i zachowanie uczestników.
play_arrow

czytaj więcej

500- lecie sprowadzenia do katedry Krzyża Baryczków

W Warszawie rozpoczęły się uroczystości 500- lecia sprowadzenia do katedry Krzyża Baryczków. O znaczeniu historycznym i symbolicznym bezcennego dzieło sztuki i kultu, chwilę przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia opowie bp. Michał Janocha- prof. historii sztuki
play_arrow

czytaj więcej

Znaki czasu

Znaki czasu to zjawiska, wydarzenia i procesy, które tu i teraz domagają się reakcji Kościoła. To jednocześnie sposób, w jaki Bóg  mówi dziś do ludzi wierzących, którzy jednak nie zawsze słyszą ten Jego głos. Jednym z takich znaków czasu jest dziś jednocząca się i zsekularyzowana Europa.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025