Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Ostatni dzwonek dla katechezy w szkołach?

47% młodych Polaków ma negatywny stosunek do Kościoła. 44% ma stosunek obojętny. Pozytywnie nastawieni to jedynie 9%. Czy to oznacza, że właśnie dzwoni ostatni dzwonek na lekcję religii w polskich szkołach? Jeśli miałaby w nich zostać to w jakiej formie? A jeśli nie to gdzie i jak przenieść szkolną katechezę? 
play_arrow

czytaj więcej

Jazda bez trzymanki

Podśpiewując sobie wesoło Lecha Janerki ROWER… czasem pozostaje już tylko krzyknąć JEZU RATUJ!
play_arrow

czytaj więcej

Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

8 edycja inicjatywy AdoMiS (Adoptuj Misyjnych Seminarzystów). Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce zapraszają do wsparcia modlitewnego i materialnego seminariów duchownych na terenach misyjnych. Papieskie Dzieła Misyjne ze 120 krajów świata wspierają blisko 80 tys. kleryków z krajów misyjnych. W tym roku akcja AdoMiS będzie połączona ze zbiórką pieniędzy na portalu katolikwspiera.pl.
play_arrow

czytaj więcej

Trudny czas dla Kościoła

W listopadzie w Nocnych Czatach dyskutujemy o "końcu Kościoła". Czy Kościół jaki znamy, jest zmuszony do przeminięcia lub całkowitej zmiany?
play_arrow

czytaj więcej

Nadzieja na Moście do Nieba

Projekt muzyczny „Nadzieja na Moście do Nieba”. To charytatywna inicjatywa, która przedstawia odcienie nadziei głosami ponad 30 artystów. To ich odpowiedź na trudy czasu pandemii, ale także zwykłej codzienności.
play_arrow

czytaj więcej

Głodnego nie zrozumie syty…

play_arrow

czytaj więcej

To nie koniec Kościoła!

Czy rzeczywiście jest to poważny kryzys Kościoła w Polsce, czy wręcz przeciwnie? Co o tym sądzą młodzi? Czy istnieje wojna "pokolenia JP2 z pokoleniem JPG"? Naszymi gośćmi będą młodzi twórcy internetowi
play_arrow

czytaj więcej

Stawaj do walki

To jest wojna - ten wrzask wali obuchem. Tak - to jest wojna. Koniec słodkiego snu, że dobro jest w nas i samo się obroni. Samo to nie odpuści nam i nikomu - ZŁO. Teraz uderza boleśnie…  W samo serce - kobiet, dziewczyn. Szarpie nimi (nami?) I co? Skulić się, czy jednak STANĄĆ DO WALKI?
play_arrow

czytaj więcej

 „Mniej śmieci -więcej pamięci”

„Mniej śmieci -więcej pamięci” czyli jak dbać o cmentarze szanując środowisko-to najnowsza akcja Caritas w ramach projektu Laudato si. Czy dzięki niej nasze cmentarze będą bardziej ekologiczne? Wielu z nas zapewne w ten weekend wybierze się na nie by uczcić zaległe ”Wszystkich Świętych”.
play_arrow

czytaj więcej

Szczęśliwi święci

play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025