Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Jak czerpać z energii natury?

Przesilenie wiosenne - jak czerpać z energii natury? Czy bliskość natury otwiera nas na sprawy duchowe? Coraz popularniejsza jest lecznicza moc drzew, książki o duchowym życiu zwierząt i roślin zdobywają listy książkowych bestsellerów. Czy zamiast pójść do kościoła możemy pójść na spacer do lasu czy na łąkę? Gdzie są granice ekoduchowości? To pytania, na które odpowiedzi będziemy szukali w Nocnych Czatach.
play_arrow

czytaj więcej

Dobre słowo, którego potrzebujemy - wiemy czy nie wiemy

Jesteś tym, co spożywasz i czego słuchasz. Nie bez znaczenia jest na co nastawiasz uszu. Tylko czy same uszy wystarczą by (u)słyszeć. Słuchać i posłuchać - istotna różnica.
play_arrow

czytaj więcej

Czuwam dla Ziemi

Czuwam dla Ziemi- to ogólnopolska inicjatywa harcerek i harcerzy z ZHP, do której może dołączyć każdy. Jej finał przypada pod koniec kwietnia – w trakcie obchodzonego wtedy Dnia Ziemi- zatem jest jeszcze czas na zdobycie odznaki-jakiej i za co- o tym powiemy w Dobrych zawodach.
play_arrow

czytaj więcej

Przesilenie w Kościele

W naszych dyskusjach czas na "przesilenie". Właśnie to słowo będzie nam towarzyszyło w kwietniowych Nocnych Czatach. Czy przesilenie - przełamanie złego trendu, poradzenie sobie z problemami, ważna zmiana na lepsze - już jest, czy na nie wciąż czekamy? Co w doświadczeniu Kościoła może być przesileniem? Na powielkanocną dyskusję o Kościele i społeczeństwie
play_arrow

czytaj więcej

Muzyczne inspiracje Sound'n'Grace

Tydzień po Wielkanocy kontynuujemy poszukiwania brzmień, które niosą radość. Spotkamy się z chórem Sound'n'Grace, by porozmawiać o nowych projektach i łączeniu muzyki pop, r'n'b i soul.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie o. Józefa Jońca - twórcy Parafiady

Ksiądz Józef Joniec z zakonu Pijarów przez 21 lat organizował jedną z największych sportowych imprez stolicy - Parafiadę. Był jej współtwórcą, dyrektorem, prezesem. Jego działalność została jednak przerwana 11 lat temu, kiedy wraz z 95 osobami w tym prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim zginął pod Smoleńskiem w katastrofie lotniczej. W rocznicę tego wydarzenia wspomnimy postać tego niezwykłego kapłana.
play_arrow

czytaj więcej

Najbardziej tajemnicza relikwia chrześcijaństwa

Pomimo że Całun Turyński jest jednym z najczęściej analizowanych naukowo przedmiotów w historii ludzkości, powstanie i charakter utrwalonego na płótnie obrazu stanowi wciąż dla współczesnej nauki zagadkę.
play_arrow

czytaj więcej

Droga na górę przeznaczenia

Mrok próbujący pokonać światło, niebezpieczne brzemię dźwiganego zła, zwycięstwo pokornego….  Po śladach największych  tajemnic  wiary chrześcijan  misternie ukrytych we „Władcy pierścieni” przeprowadza  ks. Stanisław Adamiak – autor Teologii Tolkiena.  Czy Frodo, Gandalf czy Aragorn mają coś wspólnego ze zmartwychwstałym  Chrystusem?  Dokąd istotnie prowadzi stworzony przez Johna Tolkiena świat Hobbitów, Elfów i ludzi? Odkrywaniu duchowej mapy Śródziemna  towarzyszy muzyka z filmów Petera Jackcsona.
play_arrow

czytaj więcej

Gdzie szukać radości w samotności?

Święta Zmartwychwstania, spędzane w gronie rodzinnym(choć to właściwie nie nowość w dobie COVID-u)..Czas wolny, wspólnie spędzany z bliskimi, znajomymi to teraz czas szczególnej samotności dla wielu dzisiaj… Gdzie szukać  radości w samotności? O tym m.in. powiemy „W nocnych cz@tach”, porozmawiamy też o tym, co może pomóc zacząć „nowe życie”.
play_arrow

czytaj więcej

Spotkanie z DeocentriCity

Wielkanoc to święto radości i nadziei, odkrycia nowego życia, dlatego w Muzyce Dobrego Słowa nie zabraknie pozytywnych brzmień, które opowiedzą także o świętowaniu Zmartwychwstania. Zapraszamy na muzyczne spotkanie z historiami, które mogą ukazywać sens tej wiary.
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025