Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Niedziela Dobrego Pasterza

W związku z przypadającą Niedzielą Dobrego Pasterza porozmawiamy o powołaniu.
play_arrow

czytaj więcej

Woda życia

Duszpasterstwo działające w miejscu, gdzie znajduje się 9 akademików to żniwa dla duszpasterza i wielkie pole działania dla studentów. Może się jednak okazać, że „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. Jak poradzić sobie w takim miejscu, zdobyć zaufanie młodych i zaangażować ich do pomocy? Opowiedzą o tym przedstawiciele Duszpasterstwa Akademickiego przy parafii św. Jakub Apostoła oraz ich opiekun ks. Roman Trzciński, który opiekuje się studentami od prawie 30 lat.
play_arrow

czytaj więcej

Targi Wydawców Katolickich

Książki, filmy, audiobooki – czy chętnie po nie sięgamy, gdy wprost mówią o sprawach wartości i wiary? Czy literatura religijna cieszy się popularnością? Jaki książki i produkcje zyskują dziś najwięcej fanów, i czy powstają całe społeczności, które dzielą się dobrymi treściami, jakie znajdują np. w lekturze? Na te pytania poszukamy odpowiedzi, przy okazji Targów Wydawców Katolickich, które organizowane są w Warszawie po raz 29.
play_arrow

czytaj więcej

Komu i po co teologia?

Kiedyś każdy uniwersytet musiał ją wykładać. Dziś jest nauką kojarzoną tylko z seminariami duchownymi i dedykowaną kapłanom. Jak faktycznie wygląda edukacja teologiczna? Kto i dlaczego wybiera taki kierunek studiów? Czy teologię trzeba promować specjalnymi akcjami i atrakcjami? O teologii porozmawiamy przy okazji Warszawskiego Festiwalu Teologicznego. Zaprasza Przemysław Goławski.
play_arrow

czytaj więcej

Duszpasterstwo Akademickie w Pile

Tym razem W Dobrych Zawodach przeniesiemy się do Piły, a dokładniej do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Działa tam nie wielkie, ale aktywne Duszpasterstwo Akademickie. Z jego członkami porozmawiamy nie tylko o tym co daje im przynależność do swojej grupy, ale zapytamy ich także o plany na spędzenie Niedzieli Miłosierdzia. Na audycję zaprasza Marta Kawalec
play_arrow

czytaj więcej

Czy tylko wybrani mają szansę na nawrócenie?

Nawrócenie to wielka szansa dla każdego z nas! Każdy grzesznik ma szansę na nawrócenie. Grzech rani, ale nie zabija człowieka. Nie ma takiej winy, nawet najcięższej, której nie mógłby odpuścić Kościół święty. Z pomocą Boga i Kościoła niektórzy wielcy grzesznicy tak bardzo radykalnie zmienili samych siebie i swoje postępowanie, że stali się wielkimi świętymi.
play_arrow

czytaj więcej

Odwiedziny DA "Arka"

play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie ks. Piotra Pawlukiewicza

Dzień po rozpoczęciu wiosny 2020 r. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie ks. Piotr Pawlukiewicz, najbardziej znany duszpasterz młodzieży. Wprowadził on homilie na wyższy poziom i sprawił, że wielu młodych chciało przychodzić na niedzielne msze w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Początkowo z jego powodu. Potem po to by zbliżyć się do Boga. W Niedzielnych czatach postać ks. Piotra przybliży nam jego przyjaciel ks. Bogusław Kowalski.
play_arrow

czytaj więcej

Tajemnice Opus Dei

Za sprawą Dana Browna i innych twórców powieści i filmów sensacyjnych Opus Dei nie miało najlepszego wizerunku. Są jednak i tacy, którzy podkreślają dynamikę i awangardowość tej świetnie wykształconej, doskonale zorganizowanej i cieszącej się zaufaniem Ojca Świętego formacji Kościoła katolickiego. A jak jest w rzeczywistości? Powiemy o tym w audycji W Dobrych zawodach. Gościem Marty Kawalec będzie ks. Wojciech Woźny
play_arrow

czytaj więcej

Ruch młodzieży salwatoriańskiej

play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025