Redakcja Programów Katolickich Programy dla młodzieży
Section04

Programy | Dla młodych

Czym jest duchowy reset?

Czy można w swoim życiu zamknąć wszystkie stare sprawy i zacząć od nowa? Czy można taką odnowę zaplanować i czy Nowy Rok jest dobrym czasem na takie zmiany? 
play_arrow

czytaj więcej

Polskie Betlejem

Ostatni moment kolędowania - także razem z artystami, którzy zaangażowali się w organizowaną po raz kolejny akcję koncertową "Betlejem w Polsce". Tym razem jesteśmy zaproszeni do muzycznej podróży pod hasłem "Polskie Betlejem", z polskimi kolędami i poszukiwaniem ogólnonarodowej zgody.
play_arrow

czytaj więcej

Jak wspomóc misje?

Nawiązując do Uroczystości Objawienia Pańskiego powiemy o działaniach na rzecz misji, które są prowadzone przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji. Oprócz różnych akcji tak jak przy okazji Święta Trzech króli jest możliwość całorocznego wsparcia o czym powiemy.
play_arrow

czytaj więcej

Tu Mikołaj przychodzi dwa razy

Choć wielu z nas już po świętach, u części Boże Narodzenie dopiero się rozpocznie. Dwa tygodnie po katolikach wyznawcy prawosławia zasiadają przy Wigilijnym stole. 
play_arrow

czytaj więcej

Proste historie czy teologiczne traktaty?

Jakie opowieści kryją się w kolędach i co o wierze mówią pieśni i piosenki, wyśpiewywane z okazji Świąt Bożego Narodzenia? Czas kolęd trwa w Kościele dłużej niż same święta, dlatego warto lepiej poznać ich znaczenie i ukrytą w nich prawdę i teologię.
play_arrow

czytaj więcej

Od-nowa w nowym roku

play_arrow

czytaj więcej

Ile starego w nowym? Nowe od starego lepsze?

Święty Józef „stary”? A rodzina „nowa”? Spotkanie z Pawłem Ozdobą - ozdobione obficie starymi kolędami w nowych aranżacjach m.in. Basi Pospieszalskiej oraz Scholii Dominikańskiej z ich starych i nowych płyt kolędowych.
play_arrow

czytaj więcej

Noworoczne postanowienia

"Będę ćwiczyć”, „będę się odchudzać”, „będę się zdrowo odżywiać”… albo inny pakiet postanowień: w tym roku zmienię pracę, podszkolę język obcy, będę więcej słuchać niż mówić, zadbam o rozwój duchowy....i. Jak to wszystko zrealizować? A może to są ‘pobożne’ życzenia na wyrost?
play_arrow

czytaj więcej

Prawdziwe koszty Bożego Narodzenia

Radość z nowego życia wcześniej czy później zderza się z perspektywą śmierci. W naszym tradycyjnym świętowaniu Bożego Narodzenia to uderzająca zbieżność - dzień po dniu. Dzień po celebrowanej 25 grudnia radości z narodzenia Jezusa, 26 grudnia obchodzimy Uroczystość św. Szczepana - pierwszego z męczenników, którzy oddali życie wyznając w Jezusie Boga.
play_arrow

czytaj więcej

Kolędy - nie tylko polska specjalność.

Jak piękne i poruszające mogą być kolędy innych tradycji narodowych, ale także współczesnych nurtach muzyki chrześcijańskiej przekonywać będzie Przemysław Goławski
play_arrow

czytaj więcej

Section020
Section025