X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Skaldowie. Muzyczna rewolucja na scenie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 15:51
Polska grupa, powstała w Krakowie w lecie 1965 roku była ewenementem, wyznaczyła całą epokę w polskiej muzyce XX wieku. 
Audio
Zespół Skaldowie podczas występu. Na scenie na pierwszym planie od lewej: Jacek Zieliński, Konrad Ratyński, Jerzy Tarsiński. Na drugim planie na perkusji gra Jan Budziaszek. Z tyłu widoczna orkiestra.
Zespół "Skaldowie" podczas występu. Na scenie na pierwszym planie od lewej: Jacek Zieliński, Konrad Ratyński, Jerzy Tarsiński. Na drugim planie na perkusji gra Jan Budziaszek. Z tyłu widoczna orkiestra. Foto: NAC/Rutowska Grażyna

Założycielami grupy byli: Andrzej Zieliński - kompozytor większości repertuaru, Jacek Zieliński oraz Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy „Kuba” Fasiński. Skaldowie wykonywali klasyczny rock, rock progresywny, folklor góralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz muzyka pop. Nazwę wzięli od określenia postaci nadwornych poetów w historycznej kulturze skandynawskiej.

***

Tytuł audycjiHistoria polskiego folku

Prowadził: Wojciech Ossowski

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 7.50

at

Czytaj także

Symbol nowej ery - Katarzyna Gaertner

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 08:00
W naszym cyklu żegnamy się z artystami związanymi z Silną Grupą pod Wezwaniem i przechodzimy w czasy muzyki inspirowanej Zachodem, czasy rodzącego się folkrocka.
rozwiń zwiń