X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Znaczenia autentyczności

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 08:10
Mówi się, że pojęcie autentyczności wzięło się z romantycznej opozycji do oświeceniowego podmiotu i ma dzisiaj kilka znaczeń. Jakich? O tym opowiadała w "Abecadle etnografa" dr Ewa Klekot.
Audio
  • "Abecadło etnografa": Autentyczność - tłumaczy dr Ewa Klekot
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/hbieser

- Autentyczność to jeden z fundamentów nowoczesnego sposobu myślenia o świecie. Na nim konstruujemy wartościowania, czy coś jest cenne, dobre, czy nie. Autentyczność odnosimy zarówno do ludzi, jak i do przedmiotów, a co ciekawe - w obu przypadkach ocena autentyczności zasadza się na podobnym mechanizmie - mówiła dr Klekot.

- Mechanizm ten polega na założeniu, że zarówno człowiek, jak i przedmiot, ma pewną istotę, głęboką tożsamość. U ludzi liczy się też poziom szczerości w prezentowaniu swojej autentyczności innym, w przypadku rzeczy za autentyczne uważa się właściwości materii - te rzeczywiste, jak i symboliczne - przy dziełach sztuki plastycznej, malarskiej, teatralnej itd.

Jak oceniamy autentyczność? Czym tak naprawdę dla nas jest dzisiaj, a jak patrzono na nią w przeszłości? Co mówi o naturze człowieka? Między innymi o tym posłuchać można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Abecadło etnografa

Przygotowała: Hanna Szczęśniak

Gość: dr Ewa Klekot

Data emisji: 22.09 

Godzina emisji: 8.50

at/gs