X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Urodziny zespołu DAGADANA

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:00
Zespół łączy elementy ukraińskiej i polskiej kultury muzycznej, w ich twórczości słychać fascynację brzmieniem korzeni, dialog z tradycjami i nawiązania do współczesnej kultury muzycznej - jazzu, elektroniki i muzyki świata.
Audio
  • Zespoł DAGADANA obchodzi swoje dziesiąte urodziny (Poranek Dwójki/Dwójka)
Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska
Daga Gregorowicz i Dana VynnytskaFoto: mat. promocyjne

W sobotnim Folkowym Poranku Dwójki... urodziny zespołu DAGADANA! Polsko-ukraińska grupa obchodzi właśnie swoje 10-lecie. Stąd sobotni koncert w ramach cyklu Folkowo Bemowo zamieni się w wielki spektakl, a grupa zaprosi na scenę przyjaciół, którzy stworzą sekcję dętą złożoną z puzonu, trąbki, saksofonu i klarnetu. DAGADANA łączy elementy ukraińskiej i polskiej kultury muzycznej, w ich twórczości słychać fascynację brzmieniem korzeni, dialog z tradycjami i nawiązania do współczesnej kultury muzycznej - jazzu, elektroniki i muzyki świata. Naszym Gościem Poranka  była Daga Gregorowicz i Mikołaj Pospieszalski.

- Muzycy lubią piękne brzmienia i eksperymenty. Równie ważne są spotkania i inspiracje pochodzące od innych muzyków. Na szczególne okazje przygotowujemy się i gramy koncerty z kwartetem dętym - mówiła w Sobotnim Poranku Dwójki Daga Gregorowicz. – przyjaźń w naszym zespole kwitnie od dwunastu lat, zespól istnieje od dziesięciu i jest to dla nas bardzo szczególna okazja. Pracujemy nad nową płytą!

Zapraszamy na koncert.

***


Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Goście: Daga Gregorowicz i Mikołaj Pospieszalski (zespół DAGADANA)

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 9.25

gs


Zobacz więcej na temat: folk muzyka tradycyjna