X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
Audycje
Pierwsze kroki
RCKL Pierwsze kroki
Section07
O audycji

Taniec towarzyszył mieszkańcom dawnej wsi przy rozmaitych okolicznościach - tych związanych z życiem rodzinnym jak i rokiem kalendarzowym. Taniec wyrażał radość młodej pary na weselu, ale mógł towarzyszyć także świętowaniu zakończenia pracy na polu - np. po żniwach. W audycji zaprezentowanych zostanie osiem tradycyjnych tańców wiejskich z dzisiejszego terytorium Polski. Każdy odcinek poświęcony będzie innemu tańcowi - jego historii i zróżnicowaniu w zależności od regionu. Tańce przybliżać będzie Mariusz Żwierko - tancerz, choreograf i kierownik artystyczny ZPiT "Kurpie Zielone". Każda opowieść będzie bogato ilustrowana przykładami muzycznymi.
Sobota, godz. 8:50
Prowadzi: Piotr Dorosz

Prowadzący

Piotr Dorosz

Section51
Section52