Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Bree

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 09:10
Projekt Bree to fuzja muzyczna łącząca folklor Beskidu Żywieckiego, a więc naturalny śpiew, skrzypce, instrumenty pasterskie z sekcją rytmiczną (perkusja, perkusjonalia, gitara basowa), elementami elektroniki (syntezatory), której całość dopina brzmienie akordeonu zarówno w warstwie harmonicznej, jak również solowej.
Audio
  • Bree w Konkursie Muzyki Folkowej Nowa Tradycja 2022
Bree w Konkursie Muzyki Folkowej Nowa Tradycja 2022
Bree w Konkursie Muzyki Folkowej Nowa Tradycja 2022Foto: Danuta Naugolnyk

To połączenie muzycznych światów powstało w celu kontynuacji przygody muzycznej, odkrywania i wykorzystywania tego co wśród muzyków ukrywa się głęboko w sercach i duszy. Znamy się już wiele lat, niektórzy ponad 20, a nasze drogi krzyżowały się przy wielu różnych projektach muzycznych, nie tylko związanych z muzyką tradycyjną. Podczas pandemii, kiedy wszystkie sceny zostały zamknięte i doskwierała nam samotność twórcza, spotkaliśmy się aby stworzyć coś czego nie graliśmy dotychczas. Brygida i Maciej stworzyli materiał do wykorzystania przy najbliższej okazji i taką okazją stało się sympatyczne spotkanie w piwnicy gdzie zaczęliśmy wspólnie bawić się muzyką i tak powstało Bree.

Nasze koligacje są niezwykle zaplątane. Brygida, Piotr na co dzień działają w Zespole Regionalnym 'Magurzanie' prezentującym tradycje Górali Żywieckich, Brygida i Maciej grają od 12 lat w folkowej kapeli PoPieronie, natomiast Maciej, Konrad, Kuba i Tymek, tworzą od 5 lat Zespół Chwila, chłopaki ponad to pracują jako muzycy sesyjni. Wszystkie ścieżki muzyczne połączyliśmy na moment a zostaliśmy na dłużej. Utwory, które będą prezentowane na scenie Nowej Tradycji to 'Wojacka', 'Na skraju lasu' oraz 'Wsyćkik chłopców kłochać'. Każdy z ich nawiązuje w różnym stopniu do tradycji muzycznych Żywiecczyzny.

SKŁAD:

Brygida Sordyl – śpiew,

Maciej Ormaniec – gitara basowa,

Konrad Sadlik – perkusja, perkusjonalia,

Tymoteusz Tomala – piano, syntezatory,

Wojciech Golec – akordeon,

Piotr Szczotka – skrzypce, instrumenty pasterskie,

Magdalena Grzegorzek – chórki,

Adrianna Walusiak – chórki,