X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Oscary 2019

Serwisy streamingowe, a sprawa Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 08:00
Akademia w tym roku po raz kolejny wręczy wyróżnionym twórcom filmowym złote statuetki. W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii konkursu, nominowany został film, który nie pojawił się na srebrnym ekranie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/jgryntysz

Rok 2017 był przełomowy w historii nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Wtedy po raz pierwszy rozgorzała dyskusja na temat przyznawania statuetek filmom, które... nigdy nie ukazały się na ekranach kin. W kilku ostatnich latach wzrosło znaczenie platform streamingowych, które dzięki ogromnemu budżetowi, ambitnym projektom, angażowaniu gwiazd wielkiego formatu i dużej konkurencyjności stały się niemal równorzędnym graczem obok największych wytwórni filmowych w Hollywood. 

Rozmach z jakim przygotowywane są kolejne produkcje takich gigantów jak Netflix nie pozwala Akademii przejść obok tych filmów obojętnie. Zeszłorocznej "Okji", filmowi produkcji Netflixa z gwiazdorską obsadą (Tilda Swinton, Paul Dano, Lily Collins, and Jake Gyllenhaal), odmówiono nominacji do statuetki ze względu na jego brak "kinowości". Spekulacje wokół tematu, czy filmy, które nie trafiają na duże ekrany powinny być nominowane do nagrody Oscara ucięto wraz z ogłoszeniem nominacji do 90. gali Akademii. netflixowski "Mudbound" został wyróżniony w aż czterech kategoriach: "Najlepsza aktorka drugoplanowa" - nominacja dla Mary J. Blige, "Najlepszy scenariusz adaptowany" dla Dee Rees i Virgil Williams, "Najlepsza piosenka" - "Mighty River" w wyk. Mary J. Blige, oraz "Najlepsze zdjęcia" dla Rachel Morrison. I chociaż film pojawił się w regularnej dystrybucji na terenie Stanów Zjednoczonych, widzowie z całego świata będą mogli go obejrzeć jedynie za pomocą wspomnianej platformy.

Nominację "Mudbound" można więc uznać za prawdziwą rewolucję w Hollywood. Oznacza to bowiem, że już niedługo w rywalizacji konkursowej produkcje kinowe mogą przestać wieść prym na rzecz swoich streamingowowych konkurentów. Wygląda na to, że marginalizowana do tej niedawna rola internetu w światowym kinie zatacza coraz szersze kręgi i już niebawem właśnie ci dystrybutorzy, który teraz rozszerzają swoją działalność w sieci będą dyktować filmowe trendy. 

theguardian.com/nypost.com/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak