X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce oficjalnie potwierdzona

30.07.2019 16:45
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyjął zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy i przybędzie z wizytą do Polski. Wizyta amerykańskiego prezydenta rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 2 września - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.
Audio
  • Wizyta amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z małżonką w Polsce odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września. Materiał Karola Darmorosa (IAR)
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpJakub Szymczyk/KPRM

- Podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej spodziewamy się wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa - poinformował we wtorek prezydencki minister Wojciech Kolarski. Jak dodał, po 15 sierpnia Kancelaria Prezydenta będzie informować o liście uczestników uroczystości w Warszawie. 

Wcześniej we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował PAP, że prezydent Trump złoży wizytę w Polsce w dniach od 31 sierpnia wieczorem do 2 września; 1 września weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie.  

Podczas konferencji prasowej Kolarski wskazał, że będzie to dziewiąte spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem oraz 13. spotkanie "prezydenta Andrzeja Dudy z urzędującym prezydentem USA". - Trwają prace nad szczegółami tej wizyty i o tych szczegółach będziemy państwa na bieżąco informować - zadeklarował minister. 

Dopytywany czy podczas uroczystości można spodziewać się wystąpienia prezydenta USA, Kolarski odparł, że szczegóły są dopiero ustalane. Przypomniał, że podczas wizyty Trumpa w Polsce w 2017 r. wygłosił on wystąpienie. - Oczywiście spodziewamy się, że również takie wystąpienie będzie mieć miejsce 1 września - dodał minister. 

Odnosząc się do listy gości podczas uroczystości rocznicowych Kolarski powiedział, że potwierdzenia obecności spływają. - W drugiej połowie sierpnia, po 15 sierpnia, będziemy informować, kto przyjął zaproszenie i jak wygląda lista gości, uczestników uroczystości 1 września w Warszawie - oświadczył Kolarski.

IAR/PAP/dad