Polskie Radio
Section05
Donald Trump

Stosunki dyplomatyczne na linii UE-USA. Grosse: Europa oczekiwała, że Biden będzie innym prezydentem

- Europa oczekiwała od Joe Bidena, że będzie to wyraźnie inny prezydent, w porównaniu do Donalda Trumpa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista, UW. W audycji "Kontrapunkt" Mateusz Piotrowski, amerykanista z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych stwierdził, że Biden oczekuje konkretnej deklaracji od Europy ukierunkowanej na Chiny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Europa Unia Europejska polityka dyplomacja Nord Stream 2 Donald Trump Joe Biden

"Ameryka się cofa". Trump krytykuje Bidena za gospodarkę i politykę zagraniczną

Były prezydent USA Donald Trump przemawiał na konwencji stanowej Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej. Oświadczył m.in., że Stany Zjednoczone cofają się pod rządami Joe Bidena. Krytykował go np. za działania w sprawach imigracji, gospodarki i polityki zagranicznej. - Nasz kraj jest niszczony na naszych oczach - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka ŚWIAT Donald Trump USA Stany Zjednoczone Joe Biden

Donald Trump wciąż zablokowany. Floryda wprowadziła kary dla mediów społecznościowych

W amerykańskim stanie Floryda za aprobatą zarówno Republikanów jak i Demokratów uchwalono prawo, zgodnie z którym platformy społecznościowe będą karane za blokowanie kont polityków. Ustawa czeka na podpis gubernatora Rona DeSantisa, sojusznika byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Południowa USA Floryda Republikanie Donald Trump media społecznościowe kary finansowe izba reprezentantów

Sto dni rządów Joe Bidena. Jacek Saryusz-Wolski: pewnych zmian nie da się nie dostrzec

- Głównym moim zarzutem wobec administracji Bidena jest niezastosowanie wiszących, gotowych do podpisu sankcje wobec Rosji oraz to, że USA przedłożyły interes Niemiec, czy relacji amerykańsko-niemieckich, nad interesy Europy Środkowo-Wschodniej i ich relacje z tymże regionem. To jest brutalna prawda, nie można udawać, że jej nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Ameryka Północna USA Joe Biden Donald Trump polityka zagraniczna USA Rosja

Twitter blokuje konserwatywnego aktywistę. To on ujawnił propagandę CNN przy wyborach w USA

Społecznościowy gigant Twitter zablokował konto Jamesa O'Keefe, założyciela grupy Project Veritas. Organizacja w ostatnim czasie opublikowała wypowiedzi jednego z dyrektorów stacji CNN, który przyznał, że w trakcie kampanii wyborczej jego sieć produkowała "propagandę" mającą na celu pokonanie prezydenta Donalda Trumpa podczas wyborów w 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA media internet twitter

"Wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu". Internet zawrzał po nagraniu rozmowy dyrektora CNN

Charlie Chester, jeden z dyrektorów stacji CNN, przyznał w rozmowie nagranej ukrytą kamerą, że w trakcie kampanii wyborczej amerykańska telewizja pokazywała jednego z kandydatów z niekorzystnym świetle. - Spójrz, co zrobiliśmy: wyciągnęliśmy Trumpa z urzędu - powiedział Chester. - Naszym celem było usunięcie Trumpa ze stanowiska - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA