Polskie Radio
Section05
Donald Trump

"Głównym motywem jest sytuacja gospodarcza". Prof. Zbigniew Lewicki o zamieszkach w USA

- Tłum nie kalkuluje. Ludzie są przestraszeni, boją się, czy będą mieli gdzie pracować? Frustracja i strach gromadziły się w Stanach Zjednoczonych w związku z hamowaniem gospodarki w wyniku koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki (UKSW). Gościem audycji był także Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Donald Trump WHO

"Donald Trump nie może zmieniać formatu". Szef unijnej dyplomacji o ewentualnym rozszerzeniu szczytu G7

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział, że Donald Trump nie może zmieniać formatu szczytu G7. Odniósł się w ten sposób do słów prezydenta USA, który powiedział, że obecny skład grupy jest "nieaktualny", stwierdził, że należy przesunąć szczyt zaplanowany na ten miesiąc i zaprosić na niego przedstawicieli innych państw.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Donald Trump

"Ameryka ubożeje". Dr Łukasz Gajewski o podłożu zamieszek w USA

Ameryka płonie, protesty z Minneapolis rozlały się na cały kraj. Donald Trump z rodziną został ewakuowany. - Sprawą oczywistą są problemy dotyczące egzystencji. Niezadowolenie społeczne znajduje ujście - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Gajewski, politolog, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Antoni Opaliński Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Donald Trump WHO

"Nierówności i podziały społeczne". Poseł Solidarnej Polski o sytuacji w USA

- Eksplozja społeczna w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że w społeczeństwie amerykańskim tlą się różne podziały społeczne, nierówności, które w momencie eskalacji wybuchają ze zdwojoną siłą - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Sak z Solidarnej Polski. Gościem audycji była także Hanna Gil-Piątek z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 Donald Trump Mirosław Skowron protest USA

TRANSMISJA "Triumfalny powrót USA do gwiazd". Trwa historyczny lot Crew Dragon

Wyniesiona przez rakietę Falcon 9 kapsuła załogowa Crew Dragon znajduje się już na orbicie okołoziemskiej. Dwaj amerykańscy astronauci, którzy znajdują się na pokładzie Dragona, w niedzielne popołudnie zacumują do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). - Obserwowaliśmy bohaterski wyczyn - powiedział prezydent USA Donald Trump.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA NASA SpaceX astronauta kosmos ŚWIAT USA Donald Trump

Donald Trump: władze muszą ostrzej reagować na protesty, albo wkroczy wojsko

Amerykański prezydent Donald Trump oświadczył, że władze stanowe i municypalne muszą znacznie ostrzej reagować na antyrządowe protesty, albo do akcji wkroczy rząd federalny z użyciem wojska i aresztowań. Protesty osób wzburzonych zabiciem Afroamerykanina George'a Floyda przez policję szybko się rozprzestrzeniają i objęły już kilkadziesiąt amerykańskich miast.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Północna Donald Trump manifestacje