Polskie Radio
Section05
Donald Trump

Demokraci z większością w Senacie USA. Komentarz Mateusza Piotrowskiego

- Kandydaci Trumpa zdecydowali o tym, że wynik republikanów nie jest tak dobry, jak miał być. Część z nich w kluczowych stanach nie została wybrana. W tych stanach, w których kandydatów popierał Trump, nie było pewności, kto wygra. Jego kandydaci często zawiedli - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Po wyborach w USA. Dr Kawa: to nie jest dobry czas dla Trumpa

- Donald Trump jest w fatalnej sytuacji, jest z jednej strony liderem sondaży, jego najgroźniejszy kontrkandydat Ron DeSantis musi sporo nadrobić, ale widać brak tej energii. W sztabie, który zebrał, brakowała m.in. członków jego rodziny czy przedstawicieli wielu środowisk, które skupił w 2016 r. - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marek Kawa, amerykanista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Po wyborach w USA. Irana Lasota: popularność i siła Trumpa nie są takie, jak on sobie to wyobraża

- Wielu Republikanów uważa, że ich partia nie odniosła większych sukcesów, ponieważ kiedy odbywały się prawybory, Trump popierał swoich kandydatów, którzy byli słabsi od innych kandydatów tej partii, i w wyborach sporo z nich przegrało - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, publicystka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka Antoni Opaliński

Trump chce walczyć o fotel prezydencki. "Mocniejszy w prawyborach niż w wyborach"

Były prezydent USA Donald Trump chce wystartować w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Swoją kandydaturę zapowiedział tydzień po wyborach do Kongresu, w których Republikanie uzyskali wynik gorszy, niż zakładano, za co niektórzy obwiniają byłego prezydenta. - Trump okazał się mocniejszy w prawyborach do Partii Republikańskiej niż w samych wyborach. I to jest też krytyka przeciwko niemu, jeżeli chodzi o wybory prezydenckie - ocenia Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Marshall Fund.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Stany Zjednoczone Michał Strzałkowski wybory w USA

Po wyborach w USA. Bender: DeSantis bardzo się wzmocnił, pytanie, czy rzuci wyzwanie Trumpowi

- Trump w pewnym sensie przejął przywództwo w Partii Republikańskiej cztery lata temu i jest wśród osób decydujących o tym, w którą stronę ta partia powinna iść. Mamy tu skomplikowaną układankę, grupa zwolenników Trumpa jest spora. Jeżeli te rozrachunki wewnątrz partii nie ulegną wyciszeniu, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że dojdzie do zimnej wojny domowej wśród republikanów - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden wybory w USA Donald Trump Ameryka

Wybory w USA. Anna Zalewska: odpowiedzialność przemawia za wsparciem dla Ukrainy

– Bez względu na to, kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, kto będzie w Kongresie – dla nas jest to strategiczny partner i będziemy z nim współpracować. Ostatnie gospodarcze i militarne decyzje są tego dowodem – powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Zalewska Dariusz Wieczorkowski USA Donald Trump Kongres USA Trójka

Media: Trump zabrał do domu tajne dokumenty. "Dotyczyły obronności jednego kraju i broni jądrowej"

Podczas przeszukania w prywatnej posiadłości Donalda Trumpa agenci FBI znaleźli dokumenty o obronności jednego z krajów, w tym informacje dotyczące broni jądrowej. Informacje na ten temat podał dziennik "Washington Post", powołując się na dokumenty dotyczące przebiegu śledztwa.
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna Donald Trump dokument dokumenty broń jądrowa broń atomowa Biały Dom Waszyngton Washington Post Floryda Stany Zjednoczone FBI