X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Łotwy

11.09.2019 17:00
Polski prezydent powiedział, że rozmowa koncentrowała się na wzajemnych relacjach obu państw, a także współpracy w NATO i w Unii Europejskiej.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że polscy żołnierze w ramach wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego są w grupie państw, które pełnią służbę na Łotwie [posłuchaj]
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Łotewskiej Egils Levits podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Łotewskiej Egils Levits podczas konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim w WarszawiePAP/Radek Pietruszka

Po spotkaniu z przebywającym w Warszawie prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozmowa koncentrowała się na wzajemnych relacjach obu państw, a także współpracy w NATO i w Unii Europejskiej.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że polscy żołnierze w ramach wzmocnienia wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego są w grupie państw, które pełnią służbę na Łotwie. 

W rozmowie na temat Unii Europejskiej prezydenci Polski i Łotwy poruszyli tematy migracji i brexitu oraz omówili sytuację w instytucjach europejskich i w kształtującej się Komisji Europejskiej. Andrzej Duda powiedział, że obaj wyrazili zadowolenie z wyboru Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Polski prezydent powiedział, że rozmowa dotyczyła też potrzeby wyrównania dysproporcji między krajami zachodnimi i krajami naszej części Europy, jeśli chodzi o rolnictwo oraz w tym kontekście o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza do spraw rolnictwa. Andrzej Duda powiedział, że poprosił prezydenta Egilsa Lewitsa o to, aby "w miarę możliwości wynikających z politycznej rzeczywistości" zwrócił się do łotewskich europarlamentarzystów o poparcie polskiego kandydata. Rozmowa obu prezydentów dotyczyła również współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza. Wybrany w maju na urząd prezydenta Łotwy prawnik i politolog Egils Levits gości w Polsce po raz pierwszy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Łotwa