X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szymon Szynkowski vel Sęk: uzyskaliśmy bardzo silne narzędzie w KE

09.10.2019 11:27
Dzięki wywalczeniu teki rolnictwa w KE i temu, że komisarzem będzie Janusz Wojciechowski uzyskaliśmy bardzo silne narzędzie, dzięki któremu będzie można przyśpieszyć proces wyrównania dopłat dla rolników - ocenił w środę wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że polski kandydat wyjaśnił wczoraj wszystkie wątpliwości (IAR)
  • We wtorek, w powtórnym wysłuchaniu, przedstawiciele grup z komisji rolnej zgodzili się, by Janusz Wojciechowski został komisarzem do spraw rolnictwa. Także we wtorek zostały zakończone planowe wysłuchania wszystkich kandydatów. Beata Płomecka (IAR)
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękPR24/MS

W PR24 Szynkowski powiedział, że już po pierwszym wysłuchaniu Wojciechowskiego w PE był przekonany, że "negatywne komentarze były mocno na wyrost". Tym bardziej, że - jak wskazał - po drugim wysłuchaniu Wojciechowski został jednogłośnie zaakceptowany.

Wiceminister ocenił też, że dzięki wywalczeniu teki rolnictwa w KE "uzyskaliśmy bardzo silne narzędzie, dzięki któremu będzie można przyśpieszyć proces wyrównania dopłat dla rolników". - A jest o co walczyć - podkreślił Szynkowski vel Sęk.

Odniósł się też do słów europosła i byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który pierwszym wysłuchaniu Wojciechowskiego ocenił, że kiedy pytania są takie, jak powinny być, "bo nie jest to ustawione politycznie, widać niestety mierną jakość kandydatów, których rząd wysyła". - Ze strony Sikorskiego było to zupełnie niepotrzebne wymądrzanie się. Może nie może się pogodzić, że nie ma wpływu na politykę zagraniczną Polski - powiedział wiceminister.

Zielone światło dla Wojciechowskiego

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie Wojciechowskiego w PE. Tym razem dostał zielone światło od koordynatorów grup politycznych komisji rolnictwa PE na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa. Otwiera mu to drogę do objęcia teki w Komisji, której przewodniczącą będzie Ursula von der Leyen.

Pierwsze wysłuchanie Wojciechowskiego w PE odbyło się w ubiegłym tygodniu. Koordynatorzy grup politycznych z komisji rolnictwa PE nie dali mu jednak rekomendacji. Europosłowie zadali Wojciechowskiemu dodatkowe pytania na piśmie. Odpowiedzi Wojciechowskiego nie przekonały przedstawicieli grup politycznych, którzy w poniedziałek opowiedzieli się za zorganizowaniem kolejnego wysłuchania.

Odbyło się ono we wtorek przed południem. Ponowne wysłuchanie Wojciechowskiego zostało uznane przez część europosłów za bardziej konkretne niż to z ubiegłego tygodnia. Sam kandydat mówił, że w poprzednim tygodniu dostał "jasny i słuszny sygnał", że od przyszłego komisarza europosłowie oczekują nie tylko otwartości na dialog, ale przede wszystkim stanowczych czynów.

IAR/PAP/dad