Polskie Radio
Section05
Szymon Szynkowski

Stefan Michnik nigdy nie odpowiedział za swoje czyny. Wiceszef MSZ: haniebne zaprzeczenie zasadom sprawiedliwości

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk stwierdził, że to, że Stefan Michnik nie poniósł za życia odpowiedzialności jest haniebnym zaprzeczenie zasad sprawiedliwości i prawa międzynarodowego. Przypomniał, że zmarły dziś sędzia był oskarżony o 93 zbrodnie przeciwko ludzkości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stefan Michnik Szymon Szynkowski Instytut Pamięci Narodowej

Premier Saksonii nie chce nacisków na Polskę i Węgry. Wiceszef MSZ: cieszy głos rozsądku

- Cieszy głos rozsądku wzywający do zachowania partnerskiej równowagi w dialogu między Polską a instytucjami UE wyrażony przez premiera Saksonii - podkreślił wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Premier Saksonii Michael Kretschmer podkreślił potrzebę znalezienia właściwej miary w stosunkach UE z Polską i Węgrami.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska dyplomacja MSZ Szymon Szynkowski Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka

W Warszawie odsłonięto mural wyszehradzki. Finał Polskiej Prezydencji w V4

W Warszawie przy ul. Dobrej 53 odsłonięty został mural upamiętniający 30-lecie istnienia Grupy Wyszehradzkiej oraz koniec rocznego przewodnictwa Polski w tym formacie. W wydarzeniu udział wzięli Wicepremier Rządu RP, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotr Gliński, Sekretarz Stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury, prof. Rafał Wiśniewski, jak również przedstawiciele państw wyszehradzkich akredytowani w Polsce: ambasador Republiki Słowackiej Andrej Droba, ambasador Republiki Węgierskiej Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz chargé d’affaires Republiki Czeskiej Jiří Kyrian.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego grupa wyszehradzka Szymon Szynkowski Bałkany

30-lecie Grupy Wyszehradzkiej. Piotr Gliński odsłonił mural upamiętniający polską prezydencję w V4

30-letnią współpracę państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz polską prezydencję w V4 upamiętnia odsłonięty w piątek na warszawskim Powiślu mural. - V4 to partnerstwo historyczne, kulturowe i polityczne - mówił podczas uroczystości wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA grupa wyszehradzka polityka HISTORIA KULTURA rocznica Piotr Gliński Szymon Szynkowski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow jest niedopuszczalne". Wiceszef MSZ o wypowiedzi szefa AfD

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że usprawiedliwianie paktu Ribbentrop-Mołotow jest niedopuszczalne i bliskie narracji Kremla. Odniósł się w ten sposób do słów lidera frakcji AfD Alexandra Gaulanda, który umowę między Sowietami a hitlerowskimi Niemcami określił jako "niepozbawioną słuszności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski