X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja przetestuje atomową triadę

16.10.2019 11:49
Moskwa testuje atomową triadę - napisał rosyjski portal informacyjny "Rambler". W Rosji trwają manewry wojskowe "Grom-2019", w trakcie których zostaną wykorzystane rakiety, samoloty i okręty zdolne do przenoszenia broni jądrowej. Ćwiczenia potrwają do 17 października.
Audio
  • Rosja przetestuje atomową triadę. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
RS-12M1 Topol-M  rosyjski rakietowy pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ziemia-ziemia ICBM
RS-12M1 Topol-M – rosyjski rakietowy pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ziemia-ziemia ICBMFree Wind 2014/Shutterstock

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony manewry mają strategiczny charakter i są sprawdzianem dla kadry dowódczej. Bierze w nich udział ponad 12 tysięcy żołnierzy. Resort obrony podał, że wykorzysta 213 wyrzutni należących do strategicznych wojsk rakietowych, 105 samolotów, w tym 5 bombowców strategicznych oraz 15 okrętów nawodnych i 5 podwodnych.

Portal "Rambler" zwraca uwagę, że wykorzystując wyrzutnie naziemne, bombowce strategiczne i wyrzutnie zainstalowane na okrętach rosyjska armia przetestuje "cały komponent atomowej triady". Jak podkreślają eksperci wojskowi, określenie atomowa triada oznacza, że dany kraj może wystrzelić rakiety z głowicami jądrowymi z lądu, wody i powietrza. Specjaliści zauważają także, że taka możliwość znacznie zwiększa tak zwany "potencjał jądrowego odstraszania" i uniemożliwia przeciwnikowi zniszczenie sił jądrowych w pierwszym ataku.

IAR/dad