X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

We wtorek w Sejmie expose premiera i wniosek o wotum zaufania dla rządu

18.11.2019 21:20
Ważnymi tematami wystąpienia będą innowacyjność gospodarki, rozwój infrastruktury a także sprawy ekologii i klimatu oraz długoterminowe inwestycje
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiPAP/Wojciech Olkuśnik

Sejm we wtorek wysłucha expose premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu zwróci się z wnioskiem do izby niższej parlamentu o wotum zaufania dla Rady Ministrów.

Przemówienie programowe premiera zaplanowano w harmonogramie Sejmu do godziny 12:00, choć szef rządu nie ma ograniczenia czasowego na swoje wystąpienie. Pierwsze expose Mateusza Morawieckiego w grudniu 2017 roku trwało 70 minut. Po przemówieniu premiera zostanie ogłoszona godzinna przerwa. Expose w Sejmie wysłucha prezydent Andrzej Duda

Jak powiedział Polskiemu Radiu rzecznik rządu Piotr Müller, ważnymi tematami wystąpienia będą innowacyjność gospodarki, rozwój infrastruktury a także sprawy ekologii i klimatu. Mateusz Morawiecki ma mówić o takich długoterminowych inwestycjach jak na przykład Centralny Port Komunikacyjny.
Według rzecznika rządu, nie zabraknie też przypomnienia o planie na 100 dni rządu, ogłoszonym jeszcze w kampanii wyborczej. To 13. i 14. emerytura, mały ZUS oraz pakiet badań profilaktycznych dla osób po 40. roku życia. Rząd w pierwszych stu dniach chce też ogłosić plan budowy 100 obwodnic oraz zrównania unijnych dopłat dla polskich rolników. Jak wyjaśnił Piotr Müller, ten ostatni punkt może ulec "niewielkiemu opóźnieniu" ze względu na wciąż nierozpoczętą kadencję nowej Komisji Europejskiej. 

Debata z udziałem klubów i kół parlamentarnych nad expose premiera ma rozpocząć się o 13:00 i potrwać do 20:00. Wówczas zaplanowano głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu. Sejm wyraża je bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

IAR/ks